2021./2022.mācību gads


Motormuzejā

Uzzinot, ka Motormuzejs ir lielākais seno auto muzejs Baltijā un tas iekļauts “Latvijas skolas soma” sarakstā, 2.un 3.a klases skolēni devās uz turieni.

Piebraucot pie muzeja, bērni, kas tur ieradās pirmo reizi,  bija pārsteigti par to, cik muzeja ēka ir skaista, moderna un interesanta.

Vairāk >>>šeit

6. klase izlaušanās spēlē

Visvairāk mūs iepriecināja tas, ka neskatoties uz “Covid-19”ierobežojumiem, ir iespējams apmeklēt dažādus pasākumus ārpus skolas.

Pārskatot piedāvājumu, nolēmām pievērst savu uzmanību fonda “Viegli” Ziedoņa klases piedāvātajai izlaušanās spēlei “Blēņas un pasakas”.

Vairāk >>>šeit

“Latvijas skolas soma” atsāk darbību

Uzsākot jauno mācību gadu mūs iepriecināja ziņa, ka programma “Latvijas skolas soma” atsāk savu darbību. Tiem, kas vēl nezina, kas tas ir: “Programmā iekļautas norises, kas dod iespēju skolēniem klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības. Jaunu norišu veidošana notiek arī ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu.”

Dizaina un tehonoloģiju stundās

2021./2022. mācību gadu uzsākot, dizaina un tehnoloģijas stundās 7. klašu meitenes apguva batikošanas tehnikas.

Mācību procesā, lai gūtu iespaidus par tehnikas attīstības vēsturi un tehnoloģijām, skolnieces iepazinās ar batikošanas tehnikas izplatību pasaulē,  tehnikas principiem, batikas krāsām un krāsu nostiprinātājiem.

Mācību stundu laikā tika nobatikoti t-krekli tīšanas un siešanas tehnikās.

Batikošanas tehnika dod iespēju meitenēm īsā laikā iegūt interesantus rezultātus, kas darba procesu padara interesantu. Domājot par zaļo dzīves veidu, meitenes varēja saviem t- krekliem dod otru iespēju. Batikošanas procesa laikā viņas varēja iepazīties ar batikošanas tehniku, kurā tiek izmantots balinātājs,  dodot jaunu dizainu tumšiem apģērbiem. Lai ieinteresētu citus skolas skolēnus, tika izveidota batikoto t-kreklu mini izstāde.

Mini-izstāde

Miķeļdiena

Uz tirgu! Ātrāk uz tirgu! Pirkt un pārdot! Pienākusi viena no gaidītākajām rudens dienām – Miķeļdienas tirdziņš. Aplūkojot izliktās preces atliek tikai apbrīnā ieplest acis – cik daudz izdomas, pūļu un pacietības ielikts sīkajos darinājumos – gan gardumos, gan darinātajās rotaļlietās. Redzams, ka daudzi no bērniem darbojušies paši, bet vietām nojaušams, ka talkā nākuši arī pieaugušie. Tomēr visas preces ir izliktas un iesaiņotas atbilstoši prasībām. Nu tikai jāliek lietā skaitļošanas prasmes, lai iepirktos izdevīgāk. Tirgus paliek tirgus!

Foto >>>šeit

Sākumskola rudens ekskursijā

Lai gan šis mēnesis ir pasludināts par aukstāko septembri pēdējā desmitgadē, šorīt par aukstumu neviens nedomā. Siltās jakas apsietas ap vidukli, no somām izspiedušies termosu silueti – 1.-3. a klašu skolēni dodas ekskursijā. Plānots aplūkot Tērvetes dabas parka ainavu un augu dažādību, izstaigāt Anneles takas, satikt rūķus un citus pasaku tēlus, pārbaudīt savu veiklību un izturību dažādos veidos, piem., uzkāpt koka skatu tornī, līdz skatu platformai, kas ir 25 m augstumā, pārvarot 153 pakāpienus.

Diena izdevusies lieliska – saulains, bet tuvojošos mākoņus izdzenāja vējš. Un cik labi garšoja līdzpaņemtās pusdienas Rūķu ciemata mazajās pasaku mājiņās! Aplūkojām skaisto rūķu ciematu “Čiekure”, raganas un velna mājas. Pārbaudījām veiklību šķēršļu joslās un Tīklu parkā, bet izturību – uzkāpjot skatu tornī, kājām nostaigājot daudzus kilometrus. Izbaudījām skaistos skatus un pie reizes atpūtinājām nogurušās kājas braucienā ar bānīti.

Tik daudz pozitīvu emociju!

Karjeras nedēļa 2021

Mācību gada un Karjeras nedēļas 2021 tēma “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) tavai karjerai”.

Lai izzinātu Karjeras nedēļas tēmu, notiks vairāki centrālie pasākumi:

11.oktobrī tiešsaistes diskusijā vecākiem ‘’Tehnoloģijas ģimenē-draugs vai svešinieks?’’ pārrunās, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas.

11.oktobris plkst.19.00  diskusija vecākiem. Jautājumiem: Tiešsaistē@TavaiKarjerai; Saite: https://fb.me/e/2Ldzfvb4lJau

12.oktobrī jauniešu diskusijā’’ Iedvesmas stāsti –kā es nokļuvu IKT nozarē?’’

12.oktobris plkst.14.00  Jautājumiem: Tiešsaistē@TavaiKarjerai; Saite: https://fb.me/e/4o4nsEZgi

Savukārt 7.-9.klašu video mācībstunda VIAA youtube kontā būs no 08.10.2021.

Skolēnu pašpārvalde “Psihoemocionālās veselības veicināšanas” kursos

Pirms skolas sākšanās, augustā es devos kopā ar trīs meitenēm no skolas skolēnu padomes uz ,,Psihoemocionālās veselības veicināšanas» kursiem. Visas nodarbības, notika Ogres Meža tehnikumā. Pavisam bijām Ogrē 3 dienas. Pa nakti palikām Ogres tehnikuma kopmītnēs.

Mēs uzzinājām daudz jauna par mentālo veselību, veidojām mini projektus, ieguvām un uzzinājām informāciju, kā mēs skolā varētu pašas sev un citiem palīdzēt uzlabot psihoemocionālo stāvokli. Uzzinājām jaunas lietas par mums pašiem. Visas šīs dienas, notika pēc plānota grafika. Pēdējā dienā grafikā, kā pēdējā dienas nodarbe bija norādīta ,,Vēl foršāks vakars’’. Visi gaidījām, kad būs kāda nodarbe, pasākumiņš,  bet  skolotājas mūs izjokoja, tajā pašā laikā skatījās, cik mēs esam atbildīgi, vai spējam uzņemties vadīt paši, jeb kā mēs adaptējamies neierastās situācijās. Mona ierosināja doties uz Zilajiem kalniem un mēs savācām grupiņu, kas arī vēlējās šajā pārgājienā piedalīties.

Kopumā bija ļoti jautri aizvadītas pēdējas vasaras dienas!

Autors – K.G. Leimane, 8.a

Skolotāju diena

Kā ierasts, pietuvojoties oktobra pirmajai svētdienai, pamatskolas un vidusskolas skolēni sveica savas skolotājas. Skolēnu padome apsveikumu bija iecerējusi kā krāšņu koncertu ar dziesmām, skolēnu priekšnesumiem un teātra ludziņu – saviļņojošu un emocionālu veltījumu skolotājām. Tomēr epidemioloģisko ierobežojumu dēļ pasākumu organizēt netika atļauts. Tas gan nemazināja vēlmi iepriecināt, paslavēt un uzmundrināt skolotājas, un skolēni atcerējās, cik patiesībā svarīgi skolotājām ir dzirdēt tik vien kā pateicības vārdus, saņemt atzinību komplimentu formā, lai justu, ka ikdienā ieguldītais darbs ir skolēnu pamanīts, novērtēts un cienīts. Tā nu skolēni izvirzīja vienojošo vēstījumu, izlēma skolotājas iepriecināt, izveidojot krāsainu apsveikuma kartiņu sienu, apsveikuma plakātus, ko uz svētkiem izvietoja skolotāju istabas tuvumā. Noformējot apsveikumus, katra klase piedomāja par savu mīļāko skolotāju un reizē par visām skolotājām kopā, kartiņās ietverot gan ļoti personiskas pateicības, gan vienojošus sirsnīgus vēlējumus un iedvesmas vārdus.

Autors – G.Tikiņa, 11.a

Latvijas Olimpiskās dienas eseju konkurss.

Jūnija sākumā noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotais radošo darbu konkurss skolēniem, uz kuru RD IKSD bija izvirzījis divu mūsu skolēnu darbus.

LOK Latvijas konkursā piedalījās Kitijas Novadas 2.a klases skolnieces zīmējums “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs!”, pavisam LOK žūrijai un mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas vērtējumam tika iesniegti 1020 skolēnu darbi.

Savukārt LOK eseju konkursā starp 15 iesūtītajām esejām, 12.a klases skolēna Friča Gustava Allika eseja “Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai”, kuras vērtēja LOK žūrija un redaktors Ainis Saulītis, saņēma otro augstāko vērtējumu.

Konkursa rezultātus uzzinājām vasarā, bet uzvarētāju apbalvošanai LOK izvēlējās laiku, kad Latvijas Olimpiskā komanda jau bija atgriezusies no visu sportistu sapņa Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Fricis par savu lielisko veikumu saņēma pārsteiguma balvas no LOK ar Latvijas simboliku. Kā arī mūsu strītbola komandas dalībnieku foto ar viņu autogrāfiem.

Fricis, kurš cītīgi seko Latvijas sportistu sasniegumiem ir liels basketbola un strītbola fans bija patīkami pārsteigts par balvu dažādību un atzinīgi novērtēja sportistu parakstītās fotogrāfijas.

Apsveicam Frici ar lielisko panākumu un novēlam arī turpmāk piedalīties radošos un sportiskos konkursos un aktivitātēs.

Skolas sporta stafešu stunda 14.09.2021.

Atsākoties mācībām klātienē, skolā atsākās sportiskās aktivitātes. Epidemioloģiskie ierobežojumi pagaidām vēl neatļauj vienkopus pulcēties vairākām klasēm, tādēļ izmantojām iespēju, ka katra klase sportisko aktivitāšu punktus apmeklē atšķirīgos laikos.

Skolas teritorijā ierīkojām sešus aktivitāšu punktus. Klases šos sešus uzdevumus veica 40 minūšu laikā. Pirmie sacensības uzsāka 8:30 līdz ar pirmās stundas sākumu, un sportiskās aktivitātes noslēdzās īsi pirms četriem.

Svarīgi bija ne tikai noskaidrot sportiskākos un veiklākos, bet arī sajust klases kolektīva atbalstu un saliedētību pēc ilgā attālināto mācību procesa iepriekšējā mācību gadā.

1.– 4.klašu grupā kopvērtējumā pirmo vietu ieguva 2. b klases skolēni, 5. – 7.klašu grupā labākie izrādījās 7. b klases skolēni un vecākajā 8. – 12.klašu grupā godalgoto pirmo vietu saņēma 8. a klases skolēnu kolektīvs.

Pirmo un otro klašu skolēni piemiņai un drošam ceļam uz skolu saņēma atstarotājus.

„Dzejas dienas 2021” skolā

Mācību stundās pārrunāsim dzejas dienu nozīmi un tradīcijas. Skolotāji un skolēni iejutīsies dzejnieka kurpēs, lasīs pašu izvēlēto vai sarakstīto dzeju, vienosies par pašsacerēto dzejoļu topu un nominantiem. Dzejas dienu fināla pasākumu, lasījumus  un apbalvošanu plānojam septembra beigās.

Pašsacerētos dzejoļus iesniedzam bibliotekārei Daigai Bērziņai līdz 2021. gada 28. septembrim, konsultanti – latviešu valodas un literatūras, angļu valodas, krievu valodas un literatūras skolotāji.

Žurnālā „Praktiskie rokdarbi” mūsu 9.a klases meiteņu darbi

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, mūsu skolas 8.a klases meitenes skolotājas Lolitas Sīmanes vadībā nolēma izveidot tērpu kolekciju „Jāņu nakts”.

Kolekcijas pamatideja ņemta, pētot Latvijas etnogrāfiskos brunču rakstus.

2020. gadā skolnieces, skolotāja brauca izvēlēties un pirkt audumu, pētīja tautastērpus un līniju ritmus, pētīja krāsu salikumus, zīmēja skices, veidoja  piegrieztnes, mājturības un tehnoloģiju stundās darināja kleitas, gaidīja Dziesmu svētkus, izstādi …

Sadarbībā ar deju skolotāju Sandru  Jaroščuku tika izveidots priekšnesums kolekcijas prezentācijai.

Galarezultātu varam aplūkot 2021. gada augusta žurnālā „Praktiskie rokdarbi”.

Beatrise, Made, Daniela, Dārta un Nikola uzšuva mūsdienīgus jauniešu tērpus, kas liek justies piederīgam valstij, nācijai un tautai. Šogad padomā izveidot somiņas, kas būs piemērotas šiem tērpiem.

Beatrise, Made, Daniela, Dārta un Nikola, lepojamies ar jums! Paldies skolotājām Lolitai Sīmanei un Sandrai Jaroščukai!

Skolotājas Lolitas Sīmanes darbi „Rīgas tekstilmozaīkas 2021” izstādē

2021. gada 18. augustā VEF Kultūras pils vestibilā ar skolotājas Lolitas Sīmanes uzrunu atklāja  ikgadējo Latvian Quilt Association/ Latvijas Tekstilmozaīkas Biedrības izstādi “Rīgas tekstilmozaīka 2021”.  

13. Starptautiskais festivāls „Rīgas Tekstilmozaīka 2021” norisinās no 18. augusta līdz 19. septembrim.

Izstādē apskatāmi četri mūsu skolas skolotājas Lolitas Sīmanes darbi. Paldies, skolotāj, lepojamies!

L. Sīmane “Jāņu nakts”

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitings

Trešo gadu pēc kārtas mūsu skola nominēta apbalvošanai Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitingā.

Balvu pasniegšana notika 2021. gada 8. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Draudzīgā Aicinājuma fonds balvas labākajām skolām dažādās nominācijās pasniedz, izvērtējot Valsts izglītības satura centra apkopotos datus par centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Rīgas 66. vidusskola nominēta: 

 • 2018 – IZAUGSME KOPVĒRTĒJUMS
 • 2018 – IZAUGSME Angļu valoda,  IZAUGSME Vēsture
 • 2019 – KOPVĒRTĒJUMS                        
 • 2020 – KOPVĒRTĒJUMS

Kopvērtējums – 2020, apbalvotās skolas grupā – Specializētās skolas:

Jaņa Rozentāla Mākslas skola – 1.vieta specializēto skolu grupā;

Emīla Dārziņa mūzikas skola – 3.vieta specializēto skolu grupā;

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola – 2.vieta specializēto skolu grupā;

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola – Labākā tehnikumu (koledžu) grupā;

Tālmācības vidusskola “Rīgas Komercskola” – Labākā vakara (maiņu) vidusskolu grupā;

Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola – Labākā profesionālo vidusskolu grupā;

Rīgas 66. speciālā vidusskola – Labākā speciālo vidusskolu grupā;

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola – Labākā mākslas un mūzikas specializēto skolu grupā nominācijā IZAUGSME;

Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskola – Labākā specializēto skolu grupā nominācijā IZAUGSME.

Skolēnu pašpārvalde

Rīgas 66. vidusskolas skolēnu pašpārvaldes līderi Viktorija, Mona, Keita un Daniela laikā no 19.augusta līdz 21. augustam piedalījās projekta “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” apmācībās Ogres tehnikumā.

Nodarbībās jaunieši veidoja labbūtības ceļakarti: manas skolas jauniešu psihoemocionālās labbūtības izaicinājumi un vajadzības.

Septembrī un oktobrī skolēnu pašpārvalde organizēs aktivitātes jaunāko klašu skolēniem. Savukārt, 5. – 12. klašu skolēniem tiks piedāvātas dažādas lekcijas un nodarbības.

Valsts prezidenta apsveikums 1. septembrī

Dārgie skolotāji un universitāšu, augstskolu mācībspēki!

Skolas, augstskolas un universitātes visos laikos izstaro zinību gaismu. Izglītības virsmērķis Latvijā ir tādas valsts veidošana, kurā valda gudrība, zināšanas un krietnums, kurā pilsoņi īsteno demokrātiju un dzīvo labklājībā. Novēlu šo mērķi turēt augstu, pārvarot laicīgas grūtības. Ikvienam no jums, godājamie skolotāji un pasniedzēji, šajā mācību gadā novēlu īpašu izturību un iecietību! 

Mīļie skolēni un studenti!

Jūsu prātos un sirdīs, jūsu apņēmībā un čaklumā rūdās jūsu raksturs un top jūsu personība. Lai arī jaunais mācību gads sākas ar zināmu piesardzību veselības jomā, es aicinu jūs koncentrēt spēkus uz galveno. Tas ir – jebkuros apstākļos apgūt jaunas zināšanas, attīstīt savus talantus, veidoties par daudzpusīgiem un varošiem Latvijas pilsoņiem.

Lai jums skaists atkalredzēšanās prieks, uzsākot 2021./2022. mācību gadu un satiekot citam citu klātienē!

Samaksas kārtība par ēdināšanu Rīgas 66. vidusskolā

 • Valsts un Rīgas pašvaldība apmaksā – brīvpusdienas 1. –12. klasei.
 • Vecāki maksā par brokastīm. 1. – 12. klasēm 0,77 euro dienā (samaksa par nedēļu 3,85 euro)
 • Samaksa par brokastīm tiek veikta ar pārskaitījumu līdz katras nedēļas ceturtdienas pusdienlaikam apmaksājot ēdināšanu par visu nākošo nedēļu. Var apmaksāt uz priekšu arī garāku ēdināšanas periodu, piemēram – mēnesi. Par neapmeklētajām dienām, kas ir savlaicīgi atteiktas, tiek veikts pārrēķins, rēķinot samaksu par nākamo periodu.

Pirmās 2 nedēļas brokastu nebūs, lūgums – dot līdzi brokastu kārbu.

Brokastosim no 13.09.2021.

Skatīt  SIA Baltic Restaurants Latvia informāciju par >>>samaksas kārtību.

Zinību dienas norise

 1. Skolēni ierodas skolā no plkst. 9.40.
 2. 1.klašu skolēnus plkst. 9.50 pie skolas centrālās ieejas sagaidīs klašu audzinātājas.
 3. Skolēni ārpus skolas uzliek mutes un deguna aizsegu – masku.
 4. Ievēro 2 m distanci.
 5. Ienākot dezinficē rokas.
 6. Uzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu  papīra formā vai digitāli (ja tāds ir).
 7. Dodas uz savas klases telpu, kurā viņus sagaida klases audzinātājs.
 8. Klases stunda no plkst. 10.00 līdz plkst. 10.50.
 9. Došanās mājup.
 10. Sākumskolas  skolotāji  pārliecinās vai ārpus skolas skolēnu sagaida vecāki.
 11. VECĀKI  SKOLĀ  NEIENĀK!
 12. Mācību grāmatas jau izvietotas klašu telpās.
  • Skolā aizliegts ierasties ar elpceļu infekcijas pazīmēm (paaugstinātu temperatūru, klepu, iesnām, sāpošu kaklu, apgrūtinātu elpošanu), konjunktivītu un citām akūtām slimībām, kuras var izraisīt citu personu inficēšanu.
  • Mācību process sāksies 2021. gada 2. septembrī, saskaņā ar mācību priekšmetu un rehabilitācijas nodarbību stundu sarakstu.
  • Skolas ārdurvis tiks slēgtas pirmās mācību stundas laikā, tās atvērs tikai pusdienu starpbrīžos.
  • Pagarinātās dienas grupas 1. – 2. klašu skolēniem no 2021. gada 2. septembra līdz plkst. 18.00.
  • Brokastis par maksu no 13.09.2021.
  • Pusdienas no 02.09.2021.
  • Šajā mācību gadā ēdnīcā nestrādās bufete, līdz ar to, ieteicams katru dienu iedot līdzi  launagu.
  • Informatīvās vecāku sapulces notiks tiešsaistē līdz 08.09.2021. (klašu audzinātāji informēs par norises datumu un laiku).

Vecāki informē skolu vai klases audzinātāju, ja skolēnam pozitīvs Covid-19 testa rezultāts!

Skolēnu testēšana pirms 2021./2022.mācību gada sākuma

Jaunajā mācību gadā mācībās klātienē skolēni varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī ar apliecinājumu par Covid-19 negatīvu testa rezultātu – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Skolēnu testēšana Rīgas 66. vidusskolā notiks 2021. gada 30. augustā no plkst. 9.00 līdz plkst. 9.20.
Skolēni ierodas skolā no plkst. 8.45 līdz plkst. 8.55, ārpus skolas uzliek mutes un deguna aizsegu – masku, ievēro 2 m distanci, ienākot skolā dezinficē rokas un dodas uz savas klases telpu. Pusstundu pirms testa veikšanas nedrīkst ēst un dzert.
Skolēnus, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, lūdzam par to informēt klašu audzinātājus.
Vecāki skolā neienāk!

Skolēna e-karte

Informējam, ka “Rīgas satiksme” aicina Rīgas 1., 5., un 10. klašu skolēnu, kā arī to skolēnu, kuri maina mācību iestādi, vecākus noformēt sava bērna “Skolēna karti” portālā www.eriga.lv. 

Ja “Skolēna karte” portālā www.eriga.lv tiks noformēta līdz 25. augustam, to jau no 1. septembra varēs saņemt skolā pie savas klases audzinātājas, lieki nedodoties uz kādu no klientu apkalpošanas centriem. 

“Skolēna karte” ir skolēna apliecība Rīgas skolēniem, kas nodrošina bezmaksas braucienus “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. Karte ir jāsaņem visiem skolēniem, kuri uzsāk mācības 1. klasē. Tās nomaiņa jāveic, uzsākot mācības 5. un 10. klasē. Jauna “Skolēna karte” jāsaņem tiem skolēniem, kuri maina izglītības iestādi vai kuriem mainās personas dati. 

Informācijā, kā noformēt skolēna e-karti >>> ŠEIT