Aktuāli

2018./2019.mācību gads

Nodarbība par elektrodrošību un elektrotraumatismu

7. decembrī notika nodarbība par elektrodrošību un elektrotraumatismu, uz kuru šoreiz tika aicināti 1.-4.a klašu skolēni. Nodarbību vadīja AS “Sadales tīkls” komunikāciju speciāliste Inga Tilhena.
Nodarbības laikā skolēni uzzināja, ar ko nodarbojas “Sadales tīkls”speciālisti, ko nozīmē “sadalīt elektrību”, kā elektrība nokļūst līdz patērētājiem, kā elektrība ietekmē ikviena cilvēka dzīvi. Lai labāk rastu atbildes uz šiem, it kā vienkāršajiem jautājumiem, skolēniem bija jāiedomājas, ka ziemā, agri no rīta  nav elektrības. Nedarbojas…. Tas visiem lika aizdomāties par to, ka esam ļoti atkarīgi no elektrības un ikdienā lietotajām elektroierīcēm.

Skolēni analizēja dažādas situācijas, mēģināja noteikt bīstamos faktorus, kas saistīti ar elektrības un elektroierīcu lietošanu ikdienā. Nopietnas pārdomas skolēnos izraisīja video demonstrētās intervijas ar  bērniem, kas guvuši elektrotraumas.

Secinājumi pēc nodarbības – nebūsim pārdroši, būsim uzmanīgi!

Foto>>>


Bibliotēkas aktualitātes

Aicinu sarosīties visus lasītgribošos, lai pirms ziemas brīvdienām noteikti apmeklētu bibliotēku, kurā saņemtas jaunas grāmatas! Jaunumi iegādāti par Rīgas 66.speciālās vidusskolas budžeta līdzekļiem, kā arī ievērojams skaits bērnu un jauniešu daiļliteratūras un nozaru literatūras grāmatu latviešu un krievu valodā iegūts, pateicoties sadarbībai ar Rīgas Centrālo bibliotēku.

Lai arī turpmāk bibliotēkas grāmatu krājums tiktu papildināts ar interesantām grāmatām, kā arī lai ieteiktu citam izlasīt ko aizraujošu, šobrīd ikviens var ierasties bibliotēkā un nosaukt vienu vai vairākas tādas grāmatas, kuras uzskata par savu vismīļāko.

Š.g. decembrī, 1.a klasei lasot un apspriežot slovēņu rakstnieka  Petera Svetinas grāmatu “Brīnumu gredzens”, uzsāktas nodarbības projektā “Mana mazā bibliotēka”. Šī starptautiskā projekta realizācijas laikā bērni lasīs vēl piecas dažādu rakstnieku grāmatas.


Vecāku diena

2018.gada 4.decembrī skolā notiks „Vecāku diena” !

 Darba kārtība:

 • no plkst.16.00 –17.00 individuālās tikšanās ar pedagogiem (pēc iepriekšējās pieteikšanās pie klašu audzinātājiem);
 • 17.00 – 17.50 vecāku kopsapulce skolas zālē (pasākumu vada mācītājs, NBS kapelāns U. Brūklene);
 • 18.00 – 18.30 informatīvās 1. – 12. klašu vecāku sapulces.

Uz tikšanos!


Interaktīva nodarbība par elektrodrošību

Pirmdien, 3.decembrī, skolā viesojās AS „Sadales tīkls”  darbiniece, kas vadīja  izglītojošu nodarbību par elektrodrošību  1.-4.b klašu skolēniem. Tatjana ieradās skolā, lai izglītotu bērnus elektrodrošības jautājumos, iemācītu atpazīt brīdinošās zīmes pie elektroietaisēm un ikdienā novērtēt bīstamas situācijas, lai pasargātu sevi un apkārtējos no nelaimes, kā arī radītu emocionālu barjeru – nemēģināt, jo elektrodrošības noteikumu neievērošana var radīt neprognozējamas un traģiskas sekas, ietekmējot gan bērnu, gan pieaugušo turpmāko dzīvi.


Bibliotēkā viesi no Valmieras skolu bibliotēkām

2018.gada 21.novembrī Rīgas 66.speciālās vidusskolas bibliotēku apmeklēja bibliotekāri no Valmieras pilsētas un reģiona skolu bibliotēkām. Tikšanās laikā viesi apskatīja bibliotēku un noklausījās stāstījumu par bibliotēkas iekārtošanu un atvēršanu pēc remonta, par šogad realizētajiem pasākumiem un nākotnes iecerēm.

Foto>>>


Erudīcijas konkurss “Latvijai – 100” 8.a klasē

Latvijas valsts dzimšanas dienas nedēļā 8.a klases audzināšanas stundā norisinājās erudīcijas konkurss “Latvijai – 100”  Konkursa mērķis bija padziļināt skolēnu zināšanas par Latvijas valsti, veicināt interesi par Latvijai svarīgiem notikumiem un faktiem.

Konkursa anketā bija ietverti 33 dažāda veida jautājumi par Latviju, gan par to, kad tika dibināta un atjaunota Latvijas valsts, gan bija jānosauc Latvijas oficiālie simboli, gan jautājumi par Latvijas valsts himnu un tās autoru. Jāatbild uz jautājumu, kas projektējis Brīvības pieminekli un kas uz tā rakstīts. Jāprot nosaukt Latvijas kaimiņvalstis un lielākās Latvijas upes un ezeri. Kā arī atvērtā tipa jautājumā jāpabeidz teikums “Ja, es būtu Latvijas prezidents, tad ….”

Otrajā konkursa daļā skolēni izveidoja 4 komandas un savstarpēji diskutējot lika Latvijas karti, kura bija jāizveido no puzles gabaliņiem.

Apkopojot erudīcijas konkursa “Latvijai – 100”atbildes noskaidrojām, ka zinošākais jautājumos par Latviju bija Kristaps, kurš ieguva 58 punktus no 85 iespējamajiem, otro vietu ieņēma Viktorija ar 53 punktiem un trešajā godalgotajā vietā ierindojās Marks ar 49 punktiem.

Puzles likšanas uzdevumā vislabāk veicās komandai, kuru vadīja Armands un tās dalībniekiem Ralfam, Kristapam un Verneram.

Neskatoties uz atšķirīgo punktu skaitu, kas tika iegūts sniedzot atbildes uz jautājumiem erudīcijas konkursā ieguvēji bija ikviens, jo katram skolēnam bija nepieciešamība padomāt pirms sniegt atbildes uz jautājumiem,  atsaukt atmiņā iepriekš mācīto un dzirdēto.

Foto>>>


Sporta diena bērniem un jauniešiem ar invaliditāti „Nāc un sporto sev par prieku”  – Elektrum Olimpiskajā sporta centrā  

2018. gada 14. novembrī norisinājās ikgadējais sporta festivāls “Nāc un sporto sev par prieku!”. Valsts svētku nedēļā Elektrum Olimpiskajā sporta centrā bija pulcējušies ap 500 sportot gribētāju – bērni un jaunieši ar dāžādām invaliditātēm no visas Latvijas.  Kopā ar bērnu un jauniešu vecākiem, asistentiem un skolotājiem hallē darbojās nepilni 750 dalībnieki.

Sporta svētku atklāšanā uzrunu teica LBJISF prezidente Aija Kļaviņa, kura aicināja izbaudīt šos svētkus no sirds. Latvijas Bērnu un Jauniešu invalīdu sporta federācija šogad svin 25 gadu jubileju. Uzrunā paldies tika teikts katram dalībniekam un viņu atbalstītājiem.

Jebkurš no 30 aktivitāšu punktiem bija pieejams ikvienam sportot gribētājam. Tiesneši acumirklī reaģēja uz katra bērna individuālajām iespējām un aktivitāšu punktus pielāgoja atbilstoši spējām un iespējām.

Mūsu skolu pārstāvēja 24 sportot gribētāji, kurus pavadīja viņu vecāki, asistenti, sociālie darbinieki un skolotāji. Tik kuplā skaitā varējām piedalīties pateicoties uzņēmīgajiem un atsaucīgajiem vecākiem, kuri bija atraduši iespēju apmeklēt šos svētkus kopā ar saviem bērniem.

Pēc triju stundu aktīvas un emocionāli pozitīvas darbošanās dalībnieki pulcējās galvenajā hallē noslēguma ceremonijai. Katrs sporta svētku dalībnieks saņēma piemiņas medaļu un pārsteiguma balvas enerģijas atjaunošanai.

Dalība šādās sporta dienu aktivitātēs vēlreiz apliecina, ka bērniem šīs nodarbes emocionāli ir ļoti svarīgas un vecāku atbalsts ir papildus pozitīvas emocijas.

Foto>>>


Praktiskās mācības

2018. gada 14. novembrī skolā notika ugunsdrošības un evakuācijas mācības. Tā bija praktiskā nodarbība saskaņā ar ugunsdrošības instrukciju un rīcības plānu ugunsgrēka gadījumā.


Erudīcijas konkurss „100 jautājumi par Latviju”

13. novembrī notika erudīcijas konkurss „100 jautājumi par Latviju”, kurš bija veltīts mūsu valsts simtgadei. Konkursā piedalījās trīs pārstāvji no 5. līdz 9. klasei.

Skolēni tika sadalīti trīs komandās. Lai dalīties būtu interesantāk, par dalījumu bija parūpējušies sākumskolas skolēni ar skolotājiem, izgriežot no papīra magones, ozollapiņas un auseklīšus. Paldies viņiem! Tā komandas ieguva savus nosaukumus: “Ozoli” , “Magones” un “Auseklīši”.

Pirmais uzdevums bija atpazīt Latvijas pilsētas.

Otrajā uzdevumā jāatbild uz 30 jautājumiem par Latviju. Piemēram, kā sauca pirmo Latvijas prezidentu, kādi ir mūsu valsts simboli, kurš ir Latvijas dziļākais ezers u.c.

Trešajā uzdevumā bija jāuzzīmē simbolisks latviešu tēls – Lāčplēsis. Komandas zīmēja savu Lāčplēsi, akcentējot noteiktu laika posmu – pirmo brīvvalsts laiku, okupācijas periodu vai atjaunotās neatkarības laiku.

Par pirmo uzdevumu no 20 maksimālajiem punktiem 19 punktus ieguva komanda „Magones”, 11 punktus – „Auseklīši”, bet 9 punktus – „Ozoli”

Otrajā uzdevumā ātrākie un zinošākie atkal bija „Magones”, kas ieguva 30 punktus no 30 iespējamiem punktiem, „Auseklīšu” komanda – 27 punktus, bet „Ozoli” – 15 punktus.

Trešajā uzdevumā katra komanda ieguva vēl 10 punktus.

Rezultātā erudīcijas konkursā uzvarēja komanda „Magones”ar 59 punktiem. Otro vietu izcīnīja „Auseklīši” ar 48 punktiem, bet trešo – ar 34 punktiem – „Ozolu ” komanda.

Paldies konkursa “100 jautājumi par Latviju” dalībniekiem un organizatoriem!


“Draudzīgais Aicinājums ir tilts uz Latvijas  brīvvalsti,

tās ideālu turpinājums šodienā.

                                                       Tas ir ceļš uz morālu sabiedrību.”

                                                                                                                        / M. Zālīte/

 Cienījamie pedagogi, skolēni, absolventi, vecāki un skolas darbinieki! 

2018.gada 5.novembrī skolas vadība saņēma apsveikumu no Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētāja J. Endeles, kurā viņš apsveic mūsu skolu ar panākumiem konkursā „Skolu reitings”. Draudzīgā aicinājuma fonda balvas tiek pasniegtas pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem 10 nominācijās 4 skolu grupās.

LEPOJAMIES AR SASNIEGUMIEM! PALDIES VISIEM PAR IEGULDĪTO DARBU!Sagaidot Latvijas 100-gadi

Novembris valstī ir bagāts ar dažādiem notikumiem un pasākumiem.

Arī mūsu skolas skolēni un skolotāji cītīgi gatavojas sagaidīt Latvijas 100-gadi, organizējot dažādus pasākumus:

 • 6. novembrī  – viktorīna “Latvijai -100” 1.-4.kl.
 • 8. novembrī – skatuves runas konkurss “Es Latvijā!” 1.-4.kl.
 • 9. novembrī – glītrakstu konkurss 1.-4., 5.-7.,8.-12.kl.
 • 12. novembrī – Mārtiņdienas gadatirgus 1.-4.kl.; skatuves runas konkurss – 5.-12.kl.
 • 13. novembrī – erudīcijas konkurss “Latvijai 100” 7.-12.kl.
 • 16. novembrī – svinīgs pasākums, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas dienai (koncerts skolēniem)
 • 20. novembrī – foto konkurss “Es svinu Latviju” (foto iesūtīšana digitālajai fotoizstādei – interesēties skolas bibliotēkā)

Aicinām visus būt aktīvus!


POPiela 2018 

2018.gada 1.novembrī notika skolēnu pašpārvaldes rīkotais pasākums „POPiela 2018” un balle. Pasākuma norises moto: „Ticības un prāta gaisma uzvar tumsu!”

Pasākumā varējām noskatīties 5. – 12. klašu skolēnu iestudētos priekšnesumus.


Mūsu rudens brīvdienas Itālijā un Austrijā 

Rudens brīvdienas pavadījām Itālijā un Austrijā. Iepazinām Itālijas atrakciju parku „Gardaland”. Parkā ir apspēlētas vēstures, ģeogrāfijas, kosmosa un fantāzijas tēmas.

Apmeklējām Adrijas jūras pērli – Venēciju, apskatījām Lielo kanālu, Rialto tiltu, Svētā Marka laukumu, Svētā Marka baznīcu, Dodžu pili. Patiesi – Venēcija ir viena no romantiskākajām pilsētām Eiropā, kas iecienīta skaistās arhitektūras dēļ.

Pārliecinājāmies, ka Austrijas galvaspilsēta Vīne nenoliedzami ir viena no pasaules tūrisma leģendām, kurā redzējām un baudījām mākslu, arhitektūru un gastronomijas brīnumus. Aplūkojām Vīnes operu, Rātslaukumu, Parlamentu, Hofburgu, pilsētas simbolu – Svētā Stefana katedrāli un izstaigājām Vīnes centru. Arhitektūras un mākslas, greznuma un vienkāršības kvintesence. Šaurajās vecpilsētas ielās liekas, ka skan Gustava Klimta, Volfganga Amadeja Mocarta, Johana Štrausa, Ludviga van Bēthovena, Franča Šūberta soļi … soļi, kas dodas caur klasiku, avangardu un senatni uz mūsdienīgumu.

Gleznas ainavas, Alpu kalni un ielejas, majestātiskas pilsētas, apburoši ciematiņi.

Dziedot „Kalniem pāri citi kalni būs”, esam jau Krasta ielā, tūlīt skatam pavērsies skola.


Man ir tīri zobi!

2018. gada 19. oktobrī 1. un 2. klašu skolēni piedalījās nodarbībā “Man ir tīri zobi”. Nodarbības laikā tika likts uzsvars uz šādām tēmām:

 • Kādi ir veselīga uztura pamatprincipi, kas jāievēro ikdienā?
 • Kādi produkti kaitē zobiem un kas ir veselīgas uzkodas?
 • Pareiza zobu kopšana.

Pēc nodarbības bērni dāvanā saņēma zobu suku un dvielīti.

Nodarbība notika saistībā ar LR Veselības ministrijas īstenoto “Programmu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijā par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem”. Programmas mērķis ir veicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu mutes dobuma un zobu veselību, to saistot ar uztura paradumu ietekmi, kā arī motivējot pareizi un regulāri tīrīt zobus.

Projekta ietvaros plānots novadīt 1200 bezmaksas nodarbības visā Latvijā. Mērķauditorija ir bērni no 4 gadu vecuma un 1.-2.klašu izglītojamie, tai skaitā ar īpašām vajadzībām.


Lāčplēšu kross Mežaparkā

Ceturto gadu pēc kārtas 20.oktobrī Mežaparka Lielajā pļavā notika patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, lai sportiskā un patriotiskā noskaņā pārvarētu interesantos tematiskos šķēršļus dažāda garuma distancēs.

Dalībniekus sagaidīja tie paši interesantie un skrējienu aizraujošāku padarošie šķēršļi, kas pagājušajā gadā.

Tautas krosa 5 km distancē bija jāpārvar Spīdalas slazds, Kokneša bluķi, Lāčplēša josta, Laimdotas laipa, Melnā bruņinieka bedres un Sumpurņa siena, kamēr 10 km jeb Lāčplēša krosa skrējējiem papildus vēl bija jāsaskaras ar Staburadzes klinti un Varoņa taku. Šķēršļi simboliski apzīmē dažādas cīņas un grūtības, kam stājās pretī eposa “Lāčplēsis” galvenais varonis.

Arī mūsu skolas skolēni šajā pasākumā piedalījās jau ceturto gadu. Šogad skolu pārstāvēja divi 8.a klases skolēni. Helēna Amanda Brūvere, kura startēja Tautas krosa 5 km distancē. Helēna uzrādīja ļoti labu rezultātu, starp visa vecuma 268 abu dzimumu skrējējiem ierindojoties 55 vietā, savukārt savā vecuma grupā konkurējot ar 39 sportistēm ieņēma augsto 7 vietu.

Verners Hofmanis bija izvēlējies startēt Lācplēšu krosa 10 km distancē. Viņam konkurenci sastādīja 171 sportists, jaunietis kopvērtējumā ierindojās 144 vietā. Šajā distancē rezultāti atsevišķi tika vērtēti vīriešiem un sievietēm. Starp visu vecumu 171 vīriešiem Verners ierindojās 144.vietā.

Šķērsojot finiša līniju, katrs dalībnieks saņēma arī speciālas piemiņas medaļas no Latvijas mežos izmeklētiem kokiem.

Foto>>>


Tikšanās ar GHETOO GAMES līderi Raimondu Elbakjanu

11. oktobrī karjeras nedēļas ietvaros pie 1.b – 4.b klašu skolēniem ciemojās Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans.

Vairāk>>>


Stafetes “Skolā droši!” ar vecākiem

Latvijas simtgades gads ir izsludināts par Goda ģimenes gadu. Gada moto: „Laiks bērniem! Latvija ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību”.

Atbalstot ģimenes lomas nozīmīgumu jaunās paaudzes attīstībā mūsu skolā, 2018.gada 11.oktobrī sākumskolas 1. un 2. klašu skolēniem pirmo reizi bija iespēja sportot kopā ar saviem vecākiem. Pirmās stundas laikā sporta zālē sporta tērpos pulcējās vairāk nekā pussimts sportot gribētāju. Aktivitātēs piedalīties bija ieradušies vecāki no divpadsmit ģimenēm.

Pavisam bija četras stafetes, kurās bija iekļauti dažādi veiklības, ātruma un prasmju elementi: bumbas ripināšana, līšana cauri aplim, stafetes kociņa nodošana un tenisa bumbiņas novietošana uz un zem konusa. Spraiga cīņa izvērtās trešās stafetes laikā, kad divu komandu noslēdzošie dalībnieki vienai no komandām – tētis, otrai – mamma savstarpēji cīnījās par to, kura no komandām stafeti pabeigs pirmā. Pozitīvu gaisotni radīja fakts, ka katra no komandām kādā no stafetēm pabija uzvarētājas godā.

Pēc pozitīvās un atraktīvās gaisotnes sapratām, ka šī noteikti nebija pēdējā šāda veida sporta aktivitāte. Uz tikšanos nākamajā reizē!

Foto>>>


Apsveicam!

Apsveicam Rīgas 66.speciālās vidusskolas 10. – 12. klašu zēnu volejbola komandu ar izcīnīto II vietu Rīgas Ziemeļu rajona starpskolu sacensībās volejbolā 2018. gada 10. oktobrī.

Vairāk>>>


Apsveicam!

Apsveicam Rīgas 66.speciālās vidusskolas 11. a klases skolnieku Kristapu Vidvudu Malāniņu ar izcīnītu I vietu Rīgas pilsētas starpskolu sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus.

Foto>>>

Vairāk>>>


Stafešu stunda “Skolā droši!”

2018.gada 11.oktobrī 1. stundas laikā skolas sporta zālē notiks stafešu stunda “Skolā droši!” 1.-2. klašu skolēniem un viņu vecākiem.

Aicinām vecākus būt aktīviem!

Uz stundu visiem jāierodas sporta tērpos un apavos!


8. a klase skolas bibliotēkā

Izmantojot skolas bibliotēkas atvērto durvju dienu, 8.a klases skolēni iepazinās ar iespēju piedalīties starptautiskajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Ar programmas noteikumiem un piedāvātajām iespējām iepazīstināja skolas bibliotekāre Daiga Bērziņa.

Foto>>>


Meistarklase vecākiem!

Ir atnācis rudens ar vēja brāzmām, lietu, tumšiem vakariem. Lai padarītu šo laiku gaišāku, mēs Jums dodam iespēju apgūt jaunas prasmes un iemaņas. Pirmo reizi mūsu skolas vēsturē tiek rīkota meistardarbnīca vecākiem. Meistardarbnīcā piedāvājam iemācīties izgatavot mīkstās rotaļlietas. Šīs prasmes lieti noderēs pavadot laiku vakaros, kad varēsiet iemācīt bērniem darināt rotaļlietas.

Meistardarbnīca 1.- 4. klašu skolēnu vecākiem notiks:

 • 2018.gada 17.oktobrī plkst.17.00 1.stāvā, 7.kabinetā.
 • Visi materiāli un darba rīki būs sagādāti! Līdzi jāņem tikai darboties prieks!

Interesentus lūgums pieteikties pie skolas dežuranta vai klases audzinātājiem.


Absolventu padomes dibināšana

2018. gada 27. septembrī skolā tika dibināta Absolventu padome. Tās darbības mērķis – apvienot visu paaudžu skolas absolventus un tās atbalstītājus. Veicināt Rīgas 66. speciālās vidusskolas absolventu sadarbību ar skolu tās vēstures un tradīciju saglabāšanā, attīstīt padomes biedru profesionālos sakarus Latvijā un ārpus tās.

Direktore ar absolventiem pārrunāja padomes darbību, izglītojošus, sportiskus un iedvesmojošus pasākumus, kurus rīkosim 2018./2019. mācību gadā.

Paldies visiem absolventiem, kuri ieradās uz tikšanos ar direktori un skolotāju Maiju Liepkalni!


Saulaina diena Rīgas Zooloģiskajā dārzā

2018. gada 27. septembrī 2. – 4. a klašu skolēni devās ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko dārzu. Šī ekskursija bija nopelnīta pagājušajā mācību gadā ZAĻĀS JOSTAS organizētajā konkursā “Par tīru Latviju”, savācot lielu daudzumu izlietoto bateriju.

Visgrūtāk bija izvēlēties ekskursijas dienu, jo laika apstākļi šajā nedēļā bija nepatīkami. Mums tiešām paveicās, ka vienīgā diena, kuru beigu beigās izvēlējāmies, bija silta un saulaina!

Ekskursijas nobeigumā aptaujājot skolēnus par to, kas viņiem vislabāk bija paticis, atbildes bija visdažādākās, tomēr zirnekļi, čūskas un lemuri tika pieminēti visbiežāk. Vēl visās atbildēs izskanēja vienota doma, – tā ir bijusi brīnišķīga diena, jo bijis labs laiks un lieliska kompānija.

Foto>>>


Uzvara!

2018. gada 27. septembrī Rīgas 66. speciālās vidusskolas 8. – 9. klašu zēnu futbola komanda izcīnīja III vietu Rīgas Ziemeļu rajona starpskolu sacensībās futbolā.

Vairāk šeit >>>


Olimpiskā diena 2018

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību un savstarpēju cieņu.

Jau astoņus gadus Rīgas pilsētā notiek Olimpiskās dienas aktivitātes. Šogad centrālā norises vieta bija Rīgas Hanzas vidusskola, bet vienlaikus visā Latvijā rīta rosmes kompleksu izpildīja 45 500 skolēnu un pirmskolas iestāžu audzēkņi, tajā skaitā mūsu skolas audzēkņi.

Uz centrālo notikuma vietu kopā ar skolotājiem Andri Strautmani un Dzintaru Pārumu devās 12 trešo un ceturto klašu audzēkņi, lai piedalītos kopīgajā rīta rosmē un Olimpiskās dienas turpinājumā sacenstos Rīgas pilsētas starpskolu stafetēs un vidusskolas jaunieši, lai cīnītos 3×3 basketbola turnīrā.

Savukārt pārējie skolas 1. – 6.klašu skolēni pulcējās skolas sporta zālē un skolotājas Signes Pauliņas vadībā vispirms atkārtoja un tad kopīgi veica rīta vingrošanu.

Turpinājumā sekoja stafešu sacensības, kuras kopā ar skolotāju Initu Purmali organizēja un tiesāt palīdzēja 8.a klases skolēni.

Noslēgumā visi dalībnieki saņēma SOK prezidenta parakstītu apliecinājumu par dalību Olimpiskajā dienā.

Foto >>>


Lasi un vērtē grāmatas!

Šogad pirmo reizi ikviens skolēns var piedalīties starptautiskajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, kas ļauj bērnus iesaistīt daudzās aktivitātēs, kuras sekmē interesi par grāmatām un lasīšanu.

Galvenais programmas dalībnieku uzdevums: izlasīt sešas programmas grāmatas, pierakstīt svarīgākās domas par katru izlasīto grāmatu un līdz 2019.gada janvāra beigām aizpildīt elektronisko grāmatu novērtēšanas anketu (to datorā atvērs bibliotekāre). Pēc anketas aizpildīšanas dalībnieki saņem balviņu.

Ik pavasari aktīvākie dalībnieki dodas uz Lielajiem lasīšanas svētkiem, kas notiek Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Tā kā skolas bibliotēkā jau pieejamas sarūpētās programmas grāmatas, interesenti nu var uzsākt dalību Žūrijā, taču svinīgais atklāšanas pasākums notiks š.g. 2.oktobrī. Atklāšanas pasākumā tiks stāstīts ne tikai par Žūriju, tās kolekcijas grāmatām, bet tiks nosauktas tās aktivitātes, kuras plānots rīkot tikai Žūrijas dalībniekiem!

Foto>>>


Latvijas Valsts meža ekspedīcijās mācās 6.klašu skolēni

2018. gada septembrī 6.a klases skolēni kopā ar skolotājām E.Segliņu un G.Saulīti piedalījās Meža ekspedīcijā, ko rīko AS “Latvijas Valsts meži”. Nodarbības vieta bija Vangažu mežs. Skolēniem piedāvāja līdzdarboties dažādās aktivitātēs, piemēram, noteikt koku vecumu, aprēķināt nepieciešamo kociņu daudzumu 1 ha mežu platības, lai mežs varētu pats atjaunoties, būvēt pašnesošo gājēju tiltu un noslēgumā – pikniks mežā. Tā bija gan izzinoša nodarbība mežā, gan arī jauka atpūta.

Visi ekspedīcijas dalībnieki izteica vēlmi vēlreiz atgriezties mežā vēlreiz, jo visiem tur patika.

Foto>>>

Vairāk par projektu>>>


Festivāls “Rīgas tekstilmozaīka 2018”

Festivāls „Rīgas tekstilmozaīka 2018”, ko ikgadu rīko Biedrība „Latvijas tekstilmozaīka”, ir izstāžu kopums, kurā tiek parādīti jaunākie Latvijas un ārzemju tekstilmākslinieku darbi. Šogad festivāla tematika saistīta ar Latvijas simtgades svinībām.

Festivālā bija iespēja iepazīties ar Permas (Krievija) tekstilmozaīkas grupas mākslinieku darbiem izstādē “Sabalsošanās”, apskatīt Vācijas tekstilmākslinieces Brigites Morgenrotas (Brigitte Morgenroth) izstādi “Klasiskais kvilts mūsdienīgā interpretācijā”.

Tāpat plašai publikai tika izstādīti Latvijas Tekstilmozaīkas biedru mākslas darbi tematiskajā izstādē “Veltījums” un “Šalles”, notika starptautiskais minikviltu konkurss “Mantojums” un starptautiskā skolēnu darbu konkursa izstāde “Dāvana Latvijai”.

Festivāla starptautiskajā minikviltu konkursā „Mantojums – Latvijai” 3. vietu ieguva 9.a klases skolnieces Elīza Mickus un Emīlija Paula Andersone ar darbu „Pastaliņas”. Apsveicam!

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Lolitai Sīmanei!


 


Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” atklāšanas pasākums

2018. gada 6.septembrī Annai, Laurai, Viktorijai, Verneram no 8.a klases un Kristiānam, Kasparam, Francim un Jēkabam no 9.a klases bija iespēja apmeklēt vērienīgo pasākumu “Arēnā Rīga” , kas bija veltīts Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanai. Atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, piedalījās interaktīvās darbnīcās un vēroja koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kuru vadīja Valters Frīdenbergs.

Koncerta laikā senatne harmoniski saplūda ar mūsdienu mākslas tendencēm. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tādiem kā maestro Raimondam Paulam, Daumantam Kalniņam, Rūtai Dūdumai, The Ludvig, Laimai Jansonei un DJ Monsta, grupai “DaGamba”, Matīsam Čudaram, Edavārdi, Justam, grupai “Auļi”, soprānam Līgai Gitai Zīriņai, simfoniskajam orķestrim „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Interaktīvajās darbnīcās mūzikas istabā varēja apgūt skrečošanas pamatprasmes un piedalīties radošā eksperimentā, skolēniem bija iespēja ielūkoties pasākumu sagatavošanas aizkulisēs, video studijā dalīties iespaidos, ko viņiem nozīmē Latvija un kādu viņi to redz nākamajos simt gados, kas uzreiz tika translēts Arēnā “Rīga” uz lielā ekrāna. Leļļu un filmu darbnīcā ”Animācijas Brigāde” varēja uzzināt vairāk par filmu tapšanas procesa aizkulisēm. Neizpalika arī pārvērtību stūrītis, kurā ar dažādu parūku palīdzību varēja mainīt vizuālo tēlu. Bija iespēja piedalīties arī ar jaunākajām tehnoloģijām saistītās darbnīcās.


Vecāku kopsapulce un klašu vecāku sapulces

Jaunais mācību gads tuvojas, skolā paredzētas vecāku sapulces. Lūdzu rezervējiet šo datumu un laiku!

2018.gada 5.septembrī

plkst. 17:30 aktu zālē notiks 1. – 9. klašu vecāku kopsapulce,

plkst. 18:00 1. – 12. klašu vecāku sapulces.

Uz tikšanos!


Kopīgi uzsāksim jauno 2018./2019. – Latvijas simtgades – mācību gadu!

Rīgas 66.speciālā vidusskola gaida skolēnus, viņu vecākus un citus viesus uz 2018./2019.mācību gada Zinību dienu, kas notiks 2018.gada 3.septembrī plkst.10:00.

Darba kārtība:

 • plkst.9:50 – visu klašu skolēni pulcējas pie skolas
 • plkst.10:00 – Zinību dienas svinīgā līnija
 • plkst.10:30 – 11.10 klases stunda

Lattelecom Rīgas maratons godina 2018. gada aktīvākās skolas

Sagaidot jauno mācību gadu, Izglītības un zinātnes ministrijā tika godinātas 2018. gada Lattelecom Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas. Pateicoties Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam, skriešanas prieku maratonā baudīja 2500 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties “Latvijas Skolu kauss 2018” izcīņā. Atzinības un apbalvojumus saņēma gan labākās skolas no Rīgas un Latvijas, gan skolotāji, kuri uz svētkiem pulcējuši kuplāko un ātrāko skolēnu skaitu.

Veicināšanas balvas par skolas komandas kuplāko dalībnieku skaitu un sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem saņēma trīs skolotāji: Linda Grandberga no Rīgas Hanzas vidusskolas, Līga Spuriņa no Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas un Inita Purmale no Rīgas 66. speciālās vidusskolas.

“Latvijas Skolu kauss 2018” apbalvošanas ceremonijā Izglītības un zinātnes ministrijā piedalījās kausa izcīnas Top 30 skolu pārstāvji, LR Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un Jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna un Lattelecom Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Visu rakstu lasīt šeit>>>

 


Pieredzes apmaiņa sākumskolas metodiskajā komisijā

2018.gada 28. augustā uz savu pirmo tikšanos jaunajā mācību gadā sanāca sākumskolas metodiskā komisija.

Šīs sanāksmes laikā notika pieredzes apmaiņa – uz tikšanos bija uzaicināta viena no mācību komplektizdevuma “Raibā pasaule”, dabas zinību grāmatu autorēm – Vita Drulle. Tikšanās laikā viņa pastāstīja,ka “Raibā pasaule” ir viens no mūsdienīgiem, izglītības attīstības tendencēm atbilstošiem mācību līdzekļiem, ko apstiprinājusi IZM,

 • ka saturā un metodiskajā apdarē pārdomāti iestrādātas kompetenču pieejā pamatotas izglītības nostādnes,
 • kas ietilpst katras klases mācību komplektā.

Turpinājumā skolotāji aktīvi diskutēja par skolas darba organizēšanu, problēmām un risinājumiem.

Pirmā tikšanās pagāja ļoti spraigi un radoši.


Seminārs darba aizsardzības jautājumos

2018.gada 23.augustā skolas darbiniekiem notika seminārs – praktiskā nodarbība par darba drošības, ugunsdrošības un veselības aizsardzības jautājumiem.


Raksts par mūsu Dignu Strautmani

2017./2018.mācību gada beigās skolā notika “Zvaigžņu spēle” basketbolā 4 : 4 (skolēni : skolotāji), kurā piedalījās arī Digna Strautmane.

2018.gada 23.augustā direktore tikās ar Paulu un Dignu Strautmanēm.

Raksts par mūsu Dignu Strautmani, arī par Paulu Strautmani un nedaudz par skolu.

http://sportacentrs.com/basketbols/damas/16082018-digna_strautmane_karmelo_centra_trenejos_


Ekoskola

Kļūsti par pārmaiņām, kuras vēlies redzēt pasaulē.
/ Mahatma Gandhi /

 

2018./2019. mācību gadā Rīgas 66.speciālā vidusskola pievienojas Ekoskolu programmai.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas, bet tai pat laikā savu efektivitāti jau drīz apliecinošas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā. Bet šī programma neaprobežojas tikai ar vides pārvāldību skolā, jo tā veicina izpratni par vidi, saistot to ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.

Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk kā 49 000 skolas visā pasaulē, Latvijā tās ir gandrīz 200 izglītības iestādes, sākot no PII līdz par augstskolām. Sevišķi jāuzsver, ka šī programma nekonkurē ar citām vides izglītības iniciatīvām, bet rada ietvaru koordinētam un sekmīgam ilgtermiņa darbam ar vides izglītības jautājumiem skolās.

Ekoskolas ir atvērta un demokrātiska programma, kas sniedz iespēju skolēniem veidot un īstenot aktīvu attieksmi un pieņemt lēmumus par vides uzlabošanu gan skolā, gan mājās.


Noslēdzies ZAĻĀS JOSTAS izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai”

2017./2018. mācību gadā konkursā piedalījās 335 izglītības iestādes no visas Latvijas. Kopumā konkursā savāktas 35,3 tonnas bateriju. Apmēram trešdaļa no konkursa dalībniekiem – 111 izglītības iestādes – konkursā pārstāvēja Rīgu un Rīgas reģionu, pārstrādei nogādājot teju trešdaļu no kopējā konkursa gaitā savāktā izlietoto bateriju apjoma. Piedaloties vairāk nekā 37 tūkstošiem bērnu un jauniešu no Rīgas un Rīgas reģiona, pārstrādei nogādātas 11,312 tonnas izlietotu bateriju.

Rīgas 66. speciālā vidusskola ieguva 3. vietu starp Rīgas skolām savācot 365 kg bateriju, jeb 1,263 kg uz 1 skolēnu.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizēja “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO”, izklaides parku “Avārijas brigāde” un Valsts izglītības satura centru.
2017./ 2018. mācību gads


Lasīšanas maratona uzvarētājs noskaidrots!

Kopš gada sākuma, kad skolas bibliotēka atsāka darbu jaunās telpās, risinājās lasīšanas maratons. Par tā dalībnieku varēja kļūt ikviens bibliotēkas lasītājs, demonstrējot savu lasītgribu, uzcītību un uzticību grāmatai. Lasīšanas maratona uzdevums – lasīt bibliotēkas grāmatas. Kurš izlasīs visvairāk, būs tā uzvarētājs.

Kā jau daudzās sacensībās, tā arī šajā maratonā sākotnējā atsaucība bija ļoti augsta. Aktīvākie maratona dalībnieki un uzticīgākie bibliotēkas apmeklētāji bija sākumskolas skolēni (īpaši, 4.a, 3.a, 1.a un 1.b klase).

Lasīšanas maratons nu ir noslēdzies. Tā uzvarētāja ir 4. klases skolniece Mona. Apsveicam!


Viesturdārza valsis – izdejots

Viena no mūsu skolas skaistākajām tradīcijām ir sporta deju sacensības “Viesturdārza valsis”.
Skolas zālē sacentās lieli un mazi dejotāji. Lēnais valsis, Vīnes valsis, Kviksteps, Ča ča ča, Rumba un Džaivs ir dejas, ko šogad redzējām dejotāju izpildījumā. Dejotājus visa mācību gada garumā mācīja skolotājas Sandra Jaroščuka un Vita Laicēna.

Sacensības vērtēja profesionāli deju pasniedzēji. Līdzjutēju rindās bija gan vecāki, gan skolasbiedri, gan draugi.

Visi sacensību dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem un kārumiem, ko daudzus gadus mums dāvina “Skrīveru saldumi”.

Foto>>>


3.a klases uzvara ISKU konkursā

Šā gada maijā mēs saņēmām priecīgu ziņu – esam uzvarējuši Somijas firmas ISKU rīkotajā konkursā. Saņēmām dāvinājumu – mācību telpas mēbeles 3. a klasei. Tagad klasē ir jauni galdi un krēsli.

Skolēni un pedagogi ir priecīgi par skaistajām un ērtajām mēbelēm un saka lielu PALDIES!

Foto


 

Sporta dienas pasākumi

2018.gada 29. un 30. maijā skolā notiks dažādi sporta pasākumi.

29. maijā notiks mācību stundas un sporta pasākumi atbilstoši grafikam:

 • 2. – 3. stunda – 1. a, 1.b, 2.a, 2.b – soļošana vai kross 250 m un basketbola soda metieni;
 • 3. – 4. stunda – 3.a, 3.b, 4.a, 4.b – soļošana vai kross 400 m un basketbola soda metieni;
 • 4. – 5. stunda – 5..a, 5.b, 6.a, 6.b – soļošana vai kross 800 m un basketbola soda metieni;
 • 5. – 6. stunda – 7.a, 7.b, 8.a, 8.b – soļošana vai kross 800 m un basketbola soda metieni;
 • 6. – 7. stunda – 10.b, 11.a – soļošana vai kross 800 m un basketbola soda metieni.

Skolēni ratiņkrēslos (kuriem ir drošības jostas) kopā ar klasi dodas uz krosu.

30. maijā notiks sporta diena parkā no 10.20 līdz 12.25. Līdz sporta dienas sākumam notiks mācību stundas.

 • 1. – 11. klašu skolēni kopā ar klases audzinātāju pulcējas 1. stāva foajē (skolēni sporta tērpos);
 • Skolēni, atbilstoši sarakstam kopā ar asistentiem pulcējas sporta zālē uz Boccia spēli;
 • plkst. 14.00 – apbalvošana 1. stāva foajē;
 • pēc apbalvošanas skolas sporta zālē “Zvaigžņu spēle” basketbolā 4 : 4 (skolēni : skolotāji).

Tikšanās ar Muzle – skolas spēļu darbnīcas pārstāvi

2018. gada 21. maijā skolā viesojās skolas spēļu darbnīcas pārstāvis Andris Skudra. Viņš demonstrēja dažādas spēles valodas, matemātikas, dabas zinību un citu mācību priekšmetu apguvei. A.Skudra stāsta: “Spēles izgatavotas no bērza saplākšņa, ir izturīgas, ar tām patīkami darboties – veicina bērnu pirkstu sīkās muskulatūras attīstību, veiklību, rada interesi par veicamo darbu, rotaļājoties var veikt daudz dažādu mācību uzdevumu – no skaņu analīzes un sintēzes līdz pat vārdu krājuma bagātināšanai un saistītas runas veidošanai, strādājot pāros, grupās vai individuāli.”

Ar spēlēm iepazinās ne tikai skolotāji, kas strādā sākumskolas klasēs, bet arī mazākie skolēni – pirmklasnieki. Katru spēli varēja aptaustīt, izpētīt… Ceram, ka mums veidosies laba sadarbība ar Muzle spēļu veidotājiem!

Foto>>>Gada noslēguma koncerts

2018. gada 24. maijā pl. 13.00 skolas aktu zālē aicinām uz mācību gada noslēguma koncertu .


Pēdējais zvans

2018. gada 18. maijā pl. 13.00 skolas aktu zālē notiks svinīgs pasākums – 9. un 12. klašu skolēniem skanēs pēdējais skolas zvans.


Koncerts BJC Laimīte

2018. gada 17. maijā pl. 14.00 BJC “Laimīte” pavasarīgi siltās noskaņās sadraudzības koncertā tiksies Ziemeļu rajona sākumskolas kori.

Mūsu skolu pārstāvēs 2.- 4. klašu koris skolotājas Zigrīdas Lūses vadībā, pie klavierēm skolotāja Ineta Lisjuka.

Foto >>>


Viesturdārza valsis

2018. gada 8. maijā pl. 13.00 skolas aktu zālē uz ikgadējo deju konkursu pulcēsies 1. – 8. klašu skolēni.

Vēlam veiksmi gan dalībniekiem, gan pasākuma organizatoriem!


Apsveicam Rīgas pilsētas mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājus!
 • Apsveicam Rīgas pilsētas angļu valodas 47. olimpiādes 2. posma 10. – 12. klašu uzvarētāju!

2.vieta – Sandim Miglam, 12. a klase

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Maijai Liepkalnai!

 • Apsveicam Rīgas pilsētas fizikas 68. olimpiādes 2. posma dalībnieku!

Atzinība – Aleksandram Semjonovam, 9. b klase

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Maijai Samusevičai!

 • Apsveicam Rīgas pilsētas ģeogrāfijas 35. olimpiādes 2. posma 10. – 12. klašu uzvarētāju!

3.vieta – Sandim Miglam, 12. a klase

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Elitai Segliņai!

 • Apsveicam Rīgas pilsētas ķīmijas 59. olimpiādes 2. posma 9. – 12. klašu uzvarētāju!

1.vieta – Aleksandram Semjonovam, 9. b klase

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Olgai Serebreņņikovai!

 • Apsveicam Rīgas pilsētas vēstures 24. olimpiādes 2. posma 9. –12. klašu uzvarētāju!

3.vieta – Aleksandram Semjonovam, 9. b klase

Paldies par ieguldīto darbu skolotājai Gintai Saulītei!


11.a – Liepājā

Esam  ceļojuši  pa  Baltiju, Eiropu, viens  otrs  arī  tālāk, bet šoreiz  mūsu  ceļojuma  galamērķis  ir  Liepāja. Pilsēta  vēju  un  dzintara  krastā iepriecina  mūs  ar  ziedošu  ceriņu  smaržu.

Apskatām jauno  koncertzāli  “Liepājas  dzintars”, novērtējam  Liepājas  Universitātes  ēku, izbaudām  siltu  vēju  pie  jūras, pastaigājamies  pa  molu, bet  tas  nav  viss. Mums  ir  iespēja  apmeklēt  Liepājas  cietumu  un  2  stundas   pavadīt  kā  ieslodzītajiem. Mūs  komandē   tā, kā  tas  notika  padomju  armijas  cietuma  laikā. Liela  humora  deva  visiem  uzlaboja  garastāvokli, bet  mājupceļā  pietika  spēka  padziedāt.


Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra apmeklējums

2018.gada 3. maijā direktore Elita Guruli, pedagogi Maija Liepkalna, Ludmila Doņeca, Anita Šnitko un 10. – 12. klašu izglītojamie apmeklēja Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru.

Apmeklējuma laikā LU prorektors V. Segliņš iepazīstināja izglītojamos ar plašo studiju piedāvājumu, līdzdalību starptautiskajos pētījumos. Apmeklējām auditorijas, mācību laboratorijas un zinātniski pētnieciskā darba laboratoriju telpas. Dažās laboratorijās guvām priekšstatu par veiktajiem pētījumiem bioloģijā un ķīmijā.


Tikšanās ar Latvijas Universitātes prorektoru Valdi Segliņu

2018. gada 21. aprīlī, skolā notika direktores Elitas Guruli tikšanās ar Latvijas Universitātes prorektoru Valdi Segliņu. Tikšanās laikā pārrunāja skolas sadarbību ar LU, pēc tam prorektors Valdis Segliņš tikās ar 10. – 12. klašu izglītojamajiem un klašu audzinātājiem.


Līdzdalība starptautiskajā projektā “Rēķini galvā”

2018. gada 23. martā, Rīgas 28. vidusskolā notika starptautiskā projekta “Rēķini galvā” Latvijas kārtas fināls. Šīs sacensības Latvijā notiek katru gadu un šogad tās notiek jau sešpadsmito reizi.

Trijās sacensību nacionālās atlases neklātienes kārtās šogad startējuši 3976 Latvijas skolēni un veterāni. Trīs mēnešus notika mērošanās spēkiem vairākās disciplīnās – saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, dalīšanā un skaitļu salīdzināšanā.

Stabilas pozīcijas notur iepriekšējie līderi: Smiltenes vidusskola, Rīgas 25. vidusskola, Ventspils Centra pamatskola, Rīgas 34. vidusskola, Rīgas 84. vidusskola, Rīgas 47. vidusskola, Rīgas Valsts 1., 2. un 3. ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzija, Rīgas 66. speciālā vidusskola.

Latvijas kārtas finālā piedalījās 84 dalībnieki, kas sevi pierādīja kā labākos neklātienes 3 kārtās. Līdzjutēji sacensību norises gaitu varēja vērot tiešraidē skolas svinību zālē uz lielā ekrāna, mājās savos viedtālruņos vai datoros uz ekrāna.

· Latvijas kārtas klātienes finālā 7. – 12. klašu grupā 1. vietu zēniem ieguva Aleksandrs Semjonovs no Rīgas 66. speciālās vidusskolas.

· Latvijas kārtas klātienes finālā 3. vietu (kategorijā – pieaugušie) ieguva 2015. gada skolas absolvents Ainārs Mirkšs.

Šogad projekta “Rēķini galvā” World Championship 2018 starptautiskais fināls notika 28. aprīlī – Ļvovā, Ukrainā.

Apsveicam Aleksandru Semjonovu ar iegūto 2. vietu starptautiskajā finālā Ukrainā!


Pārcelta darba diena

Darba diena 30.04.2018. (pirmdiena) tiek pārcelta uz 21.04.2018.(sestdiena). Pamatojums: Ministru kabineta 2017. gada 25. aprīļa rīkojums Nr.211. “Par darba dienas pārcelšanu 2018. gadā”.


11.a klase galerijā “Daugava”

Kultūrvēstures  stundās  esam  daudz  dzirdējuši  par  pasaulslaveniem  māksliniekiem, gatavojuši par  tiem  prezentācijas,  bet  tepat  netālu  no  mūsu  skolas  ir  atklāta  mākslinieces  Maijas  Tabakas  darbu  izstāde. Nu  ko, aizejam  un  paskatāmies!  Iespaidīgi!


Pavasara koncerts rehabilitācijas centrā “Nāc līdzās”

Š.g. 22. martā plkst. 14.00 Rehabilitācijas Centrā “Mēs esam līdzās” Lēdmanes ielā 2 tika sarīkots pavasara koncerts, kurā piedalījās Rīgas 66. speciālās vidusskolas skolēni ar dziesmām, dzejoļiem un instrumentu spēli. Pēc bērnu priekšnesumiem uzstājās īpašais viesis – pašmāju popmūzikas dziedātājs Nikolajs Puzikovs, kas visus priecēja ar vairākām populārām un iemīļotām dziesmām. Vēl viens pārsteigums bērniem bija Rīgas 66. speciālās vidusskolas 4. a klases audzinātājas Mariannas Jupika-Balašonokas uzstāšanās. Viņa priecēja klātesošos nodziedot vairākas dziesmas. Visi bija patīkami pārsteigti par divu tik burvīgu dziedātāju dziedājumu un viņu nepārspējamām balsīm.

Koncerta noslēgumā viesi pateicās par sarīkoto koncertu, par iespēju tikties ar bērniem un viņu vecākiem, kā arī novēlēja visiem jauku noskaņojumu, neskatoties uz to, ka aiz loga pavasaris nāk ļoti lēni. RC “Mēs esam līdzās” vadība laipni ielūdza visus klātesošos uz otro daļu – saviesīgām sarunām pie tējas tases.

Foto>>>


Skolu bibliotekāru seminārs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

 

2018. gada 13. martā LNB Konferenču centrā notika Skolu bibliotekāru seminārs, kurš pulcēja teju 200 skolu bibliotekārus. Seminārs tika rīkots skolēnu brīvlaikā un tā bija lieliska iespēja satikt kolēģus, dalīties pieredzē, smelties idejas.

Mūsu skolu pārstāvēja un seminārā uzstājās bibliotekāre Daiga Bērziņa.

Foto>>>


Boccia Latvijas finālsacensības Jelgavā

3. martā Jelgavā Zemgales reģionālajā sporta centrā notika Latvijas finālsacensības BOCCIA 3 vecuma grupās. Mūsu skolas komandas startēja otrajā un trešajā grupā. Otrajā grupā sacentās jaunieši no 16 līdz 23 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem un trešajā grupā spēlētāji ratiņkrēslos līdz 23 gadu vecumam.

Apsveicam otrajā grupā spēlējošos sportisus: Kristeru Taupmani 4. a, Frici Gustavu Alliku 9. a un komandas kapteini Laini Aleksandru Dovkanti 10. a, ar pirmās vietas izcīnīšanu un Latvijas čempiona titula iegūšanu.

Apsveicam ratiņkrēslu grupas spēlētājus: Markusu Bluķi 6. a, Marku Usānu 7. a un komnadas kapteini Mārtiņu Zvidriņu 12. a kļūstot par uzvarētājiem savā grupā un mājup atvedot Latvijas čempionu titulu.

Paldies jāsaka ne tikai bērniem, kuri brīvdienā devās pārstāvēt savu skolu un aizstāvēt tās godu sacensībās, bet arī viņu vecākiem un asistentiem, kuri nodrošināja bērnu ierašanos skolā un pavadīšanu uz sacensībām. Kopā, mēs varam paveikt lielas lietas un gūt prieku par sasniegto rezultātu.

Foto>>>


Peldēšanas sacensības

1.martā , dabā valdot īstai ziemai, termometra stabiņš noslīdējis līdz -19° atzīmei pēc celsija, bet mūsu skolas peldētāji dodas uz Ziepniekkalna peldbaseinu, lai piedalītos Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem rīkotajās atklātajās starptautiskajās peldēšanas sacensībās.

Sacensību tālākie viesi bija ieradušies no Lietuvas pilsētām Kauņas un Viļņas kā arī Polijas peldētāji no Poznaņas.

Mūsu skolu pārstāvēja 16 peldētāji no dažādām klasēm.

Mūsu sportisti startēja 25m un 50 m brīvā stila distancē, kā zēni tā meitenes, abās vecumā grupās. Šīs ir vispopulārākās distances un pulcē lielu peldētāju skaitu.

Meitenes startēja arī 25m peldējumā uz muguras, savukārt zēni piedalījās 25m brasa peldējumā. Stafetei 4 x 50m brīvā stila peldējumam pieteicām zēnu komandu.

Deviņi peldētāji dažādās distancēs tika pie godalgotām vietām, skolas stafešu komandas peldētāji izcīnīja godpilno II vietu un kopējam skaitam pievienoja vēl četras medaļas.

Apsveicam uzvarētājus un viņu trenerus Signi Pauliņu un Dzintru Geilu!

Vairāk>>>

Foto>>>


12.a – Žetonu vakarā

23. februārī tika organizēts Žetonu  vakars, kad divpadsmitie saņēma piederības zīmi- žetongredzenu ar skolas simboliku. To svinīgi pasniedza skolas direktore.

Skolēni bija sagatavojuši žetonu vakara uzvedumu, kurā parādīja savus īpašos talantus, skolā iegūtās prasmes un iemaņas. Skolotāja Anna Drāke sarakstīja lugu “Jānis Ziemeļnieks”, skolotājas Vitas Laicānes vadībā tika iestudētas dejas, skolotāja Ineta Lisjuka palīdzēja iestudēt dziesmas.

Skolēni šim vakaram gatavojās ar lielu atbildības sajūtu, tika piemeklēti tērpi, noformēta skatuve, sagatavotas butaforijas, piemeklēts muzikālais noformējums.  Sanija Smildziņa izveidoja  videomateriālu.

11.a klases skolēni sveica žetonu saņēmējus, kā arī palīdzēja izrādes laikā ar muzikālo pavadījumu.

Uz pasākumu tika aicināti skolas pedagogi, vecāki, radi, draugi. Gan pasākuma laikā, gan arī pēc pasākuma zālē valdīja ļoti sirsnīga un ģimeniska atmosfēra.

ISKU konkurss

Šogad Somijas firma ISKU svin savu pastāvēšanas 90. gadadienu un divām Latvijas skolām dāvinās mācību telpu mēbeles. Direktore Elita Guruli, pedagogs Marita Bileskalne un 3.a klases skolēni pieteica mūsu skolu līdzdalībai izsludinātajā konkursā. Lai veicas!

Zīmējumi konkursam>>>


Žetonu vakars

23. februārī pl. 18.00 skolas aktu zālē uz savu žetonu vakaru aicina 12. a klases skolēni un klases audzinātāja Maija Liepkalna. Šajā vakarā skolēni saņems simbolisku skolas piederības zīmi – žetongredzenu, ko svinīgi pasniegs skolas direktore. Vakara gaitā būs iespēja noskatīties 12. a klases skolēnu speciāli šim vakaram iestudēto izrādi.


Boccia čempionāts Rīgā

2018. gada 8. februārī notika Rīgas XVIII Boccia čempionāts . Tā mērķis popularizēt Boccia spēli un noskaidrot labāko Rīgas komandu Boccia.

Šogad par labākās komandas titulu cīnīties piecās grupās bija ieradušās 15 komandas no desmit skolām un dienas aprūpes centriem. Mūsu skolu pārstāvēja divas komandas:

ratiņkrēslu komanda

spēlētāji ar fiziskās attīstības traucējumiem vecumā no 16 gadiem

Apsveicam abas komandas ar izcīnītajām uzvarām un iegūto iespēju pārstāvēt Rīgas reģionu Latvijas Boccia finālsacensībās, kuras notiks 3.03.2018. Zemgales reģionālajā sporta centrā Jelgavā!


Ābeces svētki

2018. gada 2. februārī 1.a klases skolēni svinēja Ābeces svētkus. Šie svētki tradicionāli notiek 2. semestra sākumā. Tas ir tāpēc, ka līdz šim skolēni atkārtoja visus burtus, nostiprināja lasīšanas pamatprasmes, bet tagad jau ir gatavi ar lasīšanu saistītiem izaicinājumiem.

Pasākums notika atjaunotajā skolas bibliotēkā. Visus pasākuma dalībniekus laipni uzņēma bibliotēkas vadītāja Daiga Bērziņa. Bibliotekāre bija sagatavojusi ekspresizstādi, kurā bija izliktas apskatei dažādu laiku ābeces, dažādu autoru stāsti un literārās pasakas, kā arī dzejoļi par burtiem un lasīšanu.

Pirmklasnieki kopā ar klases audzinātāju Gitu Ozolu iepazīstināja klātesošos ar Guntara Rača grāmatu – alfabēta dzejoli “Kad neviena nav mājās”. Tas ir jautrs dzejolis, kur katram burtiņam atvēlēts savs pantiņš. Daži pantiņi bija tik smieklīgi, ka ne tikai klausītājiem, bet arī pašiem skaitītājiem bija grūti savaldīties un nesmieties skaitīšanas laikā! Pirmklasnieki ieteica katram, kas šo grāmatu vēl nav izlasījis, to izdarīt!

Vēl katrs pirmklasnieks stāstīja par savu mīļāko grāmatu. Bija sagatavota arī šīs grāmatas ilustrācija. Beigās pirmklasnieki uzdāvināja savas grāmatas ilustrāciju skolas bibliotēkai. Vēl bibliotēkai uzdāvināja “puķupodu ar stāstu”. Sarkanie ziedi tikai tik ilgi būs sarkani, kamēr bērni lasīs grāmatas. Ja bērni lasīs par maz, tad ziedi sāk izbalēt. Tātad, jālasa!

Pasākumā laikā notika vairāki nelieli konkursiņi, kurus vadīja skolotāja Inese Želinska – visi saistīti ar lasītprasmi un, protams, attapību! Bija jāveido vārdi no burtiem, no burtu virknēm, no zilbēm, jāatrod vārdi vienlaidu rindā. Grūtākie bija rēbusi. Sadaloties komandās, sacentās gan pirmās, gan ceturtās klases skolēni.

Protams, neiztika arī bez dziedāšanas un šokolādes medaļām.

Foto>>>


12.10.2017.

„Gribu būt mobils”

Konkurss orientēts uz satiksmes drošības jautājumu mācīšanās procesa kvalitātes uzlabošanu un iegūto zināšanu praktisku izmantošanu, kā arī uz skolēnu intereses un personiskās iesaistes vairošanu ceļu satiksmē Caur spēli un konkursa uzdevumiem skolēni nemanot ir iemācījušies analizēt un izprast procesus, kas regulē drošu ceļu satiksmi.

Šogad konkurss guva jo īpaši lielu skolēnu atsaucību un tā gadu no gada tiek uzstādīts jauns dalībnieku rekords. Apsveicam 70 pusfinālā iekļuvušās komandas!

No 2018.gada janvāra konkurss turpināsies, kad notiks septiņi reģionālie pusfināli, kur katrā pusfinālā piedalīsies desmit labākās reģiona komandas.

Rīgas reģionā: Baložu vidusskola, Ādažu vidusskola, Rīgas 66.speciālā vidusskola, Rīgas 21.vidusskola, Rīgas 54. vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Rīgas 34.vidusskola un Rīgas Imantas vidusskola;

Mūsu skolas komanda pusfinālā iekļuva ar 23 labāko rezultātu.  Rīgas 66.speciālās vidusskolas komandā startē 7.a klases skolēni:

 • Helēna Amanda Brūvere
 • Gunta Tikiņa
 • Verners Hofmanis
 • Kristaps Reinis Strods

Konsultējošais skolotājs: Inita Purmale

Pusfināla sacensības notiks 16.01. Rīgas Motormuzeja telpās pulksten 10:00.

534 komandu dalība Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ikgadējā konkursa „Gribu būt mobils!” neklātienes kārtā ir noslēgusies un noskaidroti šī gada satiksmes noteikumus zinošākie 6. – 8. klašu skolēni.


11.a klase Okupācijas muzejā “Stūra māja” – 5.10.2017.

Latvijas vēsture ir notikumiem un pārsteigumiem bagāta. Viens no tiem – kā Rīgas centrā varēja atrasties iestāde, kur apcietināja un šāva cilvēkus. Kā tas bija iespējams un, vai tiešām tā bija. Kas bija cilvēki, kas to darīja un tam nepretojās. Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, devāmies uz tā dēvēto “Stūra māju”. Izstaigājot pagraba telpas, apskatot cietuma kameras, cilvēku soda vietu, redzot sienās ložu caurumus, noskatoties videofilmu par cilvēku vešanu uz nošaušanu, noklausoties gida stāstījumu par tā laika notikumiem mūsu Rīgā, šķiet, neatbildēto jautājumu ir vēl vairāk. Bet viens mums ir skaidrs – nākotne nevar būt skaidra, ja  nezinām pagātni. Un ir notikumi, par kuriem aizmirst nedrīkst.


Ekskursija uz Latvijas dabas muzeju

5. oktobrī 4. a klases skolēni devās uz Latvijas dabas muzeju. Ekskursijas mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar Latvijā sastopamajiem kukaiņiem (galvenokārt skudrām), kā arī dažādiem pasaulē sastopamajiem dzīvniekiem.

Latvijas Dabas muzeja apmeklēšanas laikā tika uzzināts aptuvenais skudru veidu skaits gan pasaulē, gan konkrēti Latvijā. Skolēniem tika radīta iespēja praktiski darbojoties noskaidrot un uzzināt skudru dzīvesveidu dažādos gada laika periodos, kā arī noskaidrot kāda ir skudras ķermeņa uzbūve. Skolēni, aktīvi iesaistoties praktiskajās aktivitātēs, varēja rast jautājumus par konkrēto tēmu un saņemt atbildes no speciālista šajā jomā.


2016./2017. mācību gads

Rīgas skolu sporta nominācija

26. maijā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notika Rīgas skolu sporta nominācijas pasākums, kurā sumināja galvaspilsētas izglītības iestāžu sporta organizatorus, galvaspilsētas labākās skolas par sasniegumiem Rīgas, Latvijas un starptautiska mēroga sacensībās, kā arī pasniedza nomināciju „Par mūža ieguldījumu skolu sportā”.

Nominācijā Rīgas pilsētas sportiskākā skola ieguvām trešo vietu.


Rīgas speciālo skolu stafetes „No ligzdas ligzdā” – 10.05.2017.

Šogad pirmo reizi piedalījāmies speciālo skolu stafetēs „No ligzdas ligzdā”, kuras 10.maijā norisinājās Ķengaraga stadionā. Stafešu dienā piedalījās 14 komandas no dažādām speciālajām izglītības iestādēm.

Komandās bija apvienoti 4. – 7.klašu audzēkņi. Sacensību dienas rīts mūs sagaidīja ar sniegotu pārsteigumu, bet diena izvērtās saulaina un pēcpusdienā no  sniega vairs nebija ne vēsts.

Stafešu dienas atklāšana sākās ar direktores uzrunu un galvenā tiesneša vēlējumiem, sekoja priekšnesums, kuru sniedza dejotāji no  Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra, deju grupa „Okay”.

Sekoja kopīga iesildīšanās un sacensības varēja sākties.

Katrai komandai bija jāizpilda 11 dažādas stafetes. Stafešu uzdevumi bija visdažādākie. Sākot no katra izveicības vadot futbola un florbola bumbu starp konusiem.  Fiziskās sagatavotības veicot distanci „vēzītī atmuguriski” un izlienot zem šķēršļiem. Bija jāparāda sadarbības prasme dvieļu volejbolā un izbērto bumbiņu salasīšanā.

Emocijas virmoja visapkārt. Pārrunājot dienas notikumus visvairāk patika dvieļu volejbols un bumbiņu lasīšana.

Sacensības beidzās ar kopējo parādi, kurā ar dziesmas izpildījumu, gaidot rezultātu kopsavilkumu, uzstājās Rīgas Valda Avotiņa skolas skolēni. Katrai komandai bija sagatavota arī neliela uzkoda.

Četrpadsmit komandu konkurencē viena no komandām ieguva dalītu 5. – 8. vietu, otra 9. – 10.vietu.


Kampaņa „Mazais 100 – gades pilsonis”.  – 3.05.2017.

Kampaņu „Mazais 100 – gades pilsonis” organizē biedrība „Latvijas pilsoniskā alianse” (eLPA).

Kampaņas mērķis ir informēt un ieinteresēt skolēnus kļūt pilsoniski aktīviem.

Pēc tikšanās ar nevalstiskās organizācijas pārstāvi mēs vienojāmies, ka mūsu devums sabiedrībai būs sporta aktivitāšu sarīkošana mūsu skolas bērniem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos vai izmantojot rollatorus.

Skolā mācās salīdzinoši daudz skolēnu, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslos vai izmantojot rollatorus. Katram no viņiem ir savas fizisko spēju robežas, tādejādi bija jāizvēlas sporta aktivitātes, kuras iespējams pielāgot katram bērnam individuāli.

Sporta zālē tika izveidoti 11 sporta aktivitāšu punkti.

 • Boccia – par trāpījumu apļa centrā 3 punkti, par trāpījumu kvadrātā 2 un trāpījums aplī 1 punkts.
 • Pie sienas tika piestiprināts aplis, bija jāveic 5 mēģinājumi, bumbas un attālumi līdz sienai tika pielāgoti katram bērnam individuāli.
 • Uz vingrošanas sienas novietots pārvietojamais basketbola grozs, uzdevumā jāveic 5 metieni, bērniem tika piedāvātas iespējas izvēlēties no basketbola bumbas līdz mazajai švambola bumbiņai, katram pēc viņu spējām.
 • Zālē uz grīdas novietota aukla, pār kuru jāpārbrauc visā tās garumā.
 • Uz grīdas novietots aplis, kurā no pieciem mēģinājumiem jāmēģina trāpīt maksimāli daudz reižu. Atkal tika izmatota iespēja mest dažādas bumbas un no dažāda attāluma.
 • Konusu zigzags, kuru pievarēt palīdzēja gan paši tiesneši, gan bērnu asistenti.
 • Aktivitāte, kurā notika balona piespēle. Aktivitāte bija ļoti pieprasīta un labākais rezultāts sasniedza vairāk nekā 60 reižu.
 • Saspēle ar bumbu, iespēja atsist bumbu vai arī noķert to un izdarīt metienu partnerim.
 • Spēka punkts, kurā bija jāpaceļ vingrošanas nūja maksimāli augstu.
 • Priekšmeta atvilkšana ar apli. Arī šī aktivitāte saistīja skolēnus. Aplī uz grīdas tika ievietots priekšmets un velkot aiz virves apli priekšmets bija jānogādā pie vilcēja. Vieglāka šī uzdevuma versija, atvilkt apli bez ievietotā priekšmeta.
 • Ķegļu gāšana, uzdevām tika pielāgoti gan bumbu izmēri, gan attālums līdz ķegļiem.

Katru no aktivitātēm vadīja viens vai divi 6.a klases skolēni. Skolēni redzēja, dažādas situācijas, viņiem pašiem bija jāpieņem lēmumi, kā katru no aktivitātēm pielāgot katram bērnam.

Atsevišķi skolēni patiesi no sirds aizrāvās vadot aktivitātes.
Katram no dalībniekiem bija izveidota individuālā kartiņa ar visām sporta aktivitātēm, kurā tiesneši pēc uzdevuma veikšanas norādīja rezultātu. Katrs no dalībniekiem pēc tam, kad pirmo reizi bija apmeklējis visas aktivitātes varēja doties otrajā aplī un veikt tās vēlreiz.

Aizrautīgi darbojoties nemanot pagāja nepilnas trīs stundas. Noslēgumā visi dalībnieki saņēma salduma balviņas enerģijas atjaunošanai un krāsainos balonus.

Pats svarīgākais bija pozitīvās emocijas un prieks bērnu sejās. Savukārt organizatori varēja aizdomāties par to cik maz ir vajadzīgs, lai kāds varētu justies laimīgs un priecīgs. Ne vienmēr mēs ikdienā novērtējam to, kas katram no mums jau ir.

Organizatori saņēma pateicības vārdus arī no bērnu asistentiem. Sportiskajās aktivitātēs piedalījās deviņpadsmit skolēnu.

Sporta aktivitāšu vietās darbojās: Laura, Dinārs, Matīss, Gunta, Markuss, Atis, Kristaps, Anna, Ralfs, Verners,  Artūrs A., Helēna, Jānis, Armands.

Prieks, ka izskanēja ieteikums šādu sporta dienu sarīkot arī nākošajā mācību gadā.

Vairāk>>>


Rīgas skolēnu spēles 27.aprīlī

Par tradīciju ir kļuvušas aprīļa beigās notiekošās Rīgas skolēnu spēles, kurās mēs piedalāmies ar lielu skolēnu skaitu.

Šogad bija mainīta sacensību norises vieta, skolēnu spēles notika jaunajā Rīgas 84.vidusskolas sporta kompleksā.

Sporta kompleksā ir vairāki volejbola, strītbola, futbola laukumi. Teritorijā ir pieejami dažādi āra trenažieri. Laiku starp sacensībām aizpildījām šajā laukumā.

Šajā gadā startējām tautas bumbas sacensībās gan zēniem, gan meitenēm. Dalībai bija pieteikušas 56 skolas ar rekordlielu komandu skaitu, meitenēm 38 komandas, bet zēniem 46 komandas. Vairāk nekā 740 skolēnu šajā dienā sacentās tautas bumbas sacensībās. Mūsu meiteņu komanda ierindojās 11. – 20. vietā, bet zēnu komanda ieņēma 25. – 36.vietu.

Strītbola sacensībām bijām pieteikuši trīs komandas dažādās vecuma grupās. Sesto un septīto klašu zēnu komanda palika 18. vietā, kamēr šīs pašas vecuma grupas meiteņu komanda ieguva 6. vietu. Vidusskolas zēniem bija vislielākā konkurence un viņi 24 komandu konkurencē izcīnīja augsto 8.vietu.

Volejbola sacensībās nepiedalījās mūsu komandas labākais spēlētājs Jēkabs Ekhards, jo viņš šajā laikā gatavojās Eiropas čempionāta atlases spēlēm. Spēlējot bez viņa ieguvām 25. – 32. vietu.

Pirmo reizi skolēnu spēļu programmā bija iekļautas tūrisma sacensības. Nezinot, kas mūs sagaida, sacensībām pieteicāmies 6. – 7.klašu grupā.

Uzdevumi bija visdažādākie, gan ievainotā transportēšana ar improvizētām nestuvēm, gan telts nojaukšana un uzcelšana, gan kustīgu virvju pārvarēšana un priekšmetu pārvietošana izmantojot auklas kā arī alpīnisma sienas pievarēšana.

Desmit komandu konkurencē ierindojāmies 5.vietā.

Skolēnu spēles ir viens no mācību gada noslēdzošajiem pasākumiem. Dalība tajās ir iespēja skolēniem parādīt savas prasmes un varēšanu visdažādākajos sporta veidos, spēkos mērojoties ar visas Rīgas skolām.


10.a klase Valsts Mākslas muzejā

Pavasaris ir labākais laiks, lai   pieteiktu  ekskursiju izremontētajā Valsts Mākslas muzejā. Ekskursijas vadītāja izvadāja mūs pa visu muzeja ēku ,parādīja restauratoru veikto darbu, izstāstīja  muzeja ēkas vēsturi ,iepazīstināja ar latviešu klasiķu darbiem .Esam dzirdējuši par Jāni Rozentālu, Vilhelmu Purvīti, esam redzējuši Maijas Tabakas un Kaspara Zariņa gleznas, bet ieraudzīt  Brīvības pieminekļa autora Kārļa Zāles portretu un klausīties interesantus faktus par viņa dzīvi bija ne mazāk interesanti. Arī  par Kārli Padegu uzzinājām daudz interesantu faktu, tagad, ejot garām viņa piemineklim pie Vērmanes dārza, varēsim nolikt puķi  šim Rīgas dendijam.

Jaunā izstāžu zāle bija slēgta, tur notika  Romāna Sutas personālizstādes sagatavošana. To mēs varēsim apskatīt nākošreiz, kad   dosimies apskatīt arī terasi  muzeja  augšējā stāvā.


Skolēnu peldēšanas sacensībās

Olimpiskā sporta centra „Elektrum” peldbaseinā 19.aprīlī notika Rīgas pilsētas pašvaldības Ziemeļu un Kurzemes rajonu vispārējās izglītības iestāžu 2.klašu skolēnu sacensības peldēšanā, kurās mēs ieņēmām 13.vietu.

Tā ir iespēja labākajiem peldētpratējiem parādīt, ko viņi ir apguvuši mācību gada laikā un sacensties ar vienaudžiem.

Tās ir komandu sacensības, kurās piedalās trīs labākie zēni un trīs labākās otro klašu meitenes. Komandas vērtējums veidojas saskaitot zēnu un meiteņu iegūtās vietas un attiecīgi skola ar mazāko rezultātu ir labākā.

Jāpiebilst, ka mēs startējām ar nedaudz mainītu komandas sastāvu, bet tiesneši bija mums labvēlīgi un deva iespēju piedalīties sacensībās.

Mūsu skolu pārstāvēja:

Beāte Bitmane 2.a – 24. vieta – 00:32,25

Paula Zālīte 2.a – 37. Vieta – 00:37,19

 

Mareks Bistrums 2.a – 11.vieta – 00:24,69

Ēriks Rasiņš 2.a – 18.vieta – 00:27,51

Aleksandrs Kļimanovs 2.b – 35.vieta – 00:35,48

Marks Daniils Priputeņs 2.b – 45.vieta – 00:49,64

 

Sacensībās startēja 17 komandas. Kopā 52 meitenes un 54 zēni.


Lāses kauss – 2017

Skonto hallē 8. aprīlī notika Latvijas finālsacensības volejbolā „Lāses kauss – 2017”. Uz tām četrās dažādās vecuma un dzimuma grupās bija pulcējušies vairāki tūkstoši Latvijas skolu komandu volejbolisti.

Mūsu komanda ar skolotāju Andri Strautmani startēja 2001. – 2004.dzimušo zēnu grupā. Trīsdesmit komandu konkurencē izcīnījām 23.vietu, kas ir labs sasniegums.

Jāpiebilst, ka mūsu komandas labākais spēlētājs Jēkabs Ekhards šajā laikā Latvijas izlases sastāvā piedalījās Eiropas čempionāta atlases spēlēs Beļģijā.

Komandā spēlēja: Gustavs Zelčs, Niks Parfjons, Erlends Amoliņš Rolands Burgevics – 8.a; Daniils Stepanovs, Mārtiņš Pocis, Elgars Jevsejevs – 9.a klase. Skolotājs: Andris Strautmanis.


Ķengurs  – 2017

 

23.martā Latvijas skolēni kopā ar skolēniem visā pasaulē sacentās matemātikas zināšanās. Šajā gadā konkursa “Ķengurs” dalībnieku skaits ir izaudzis līdz pat 23885 skolēniem no 247 Latvijas skolām!

Konkurss ir īstās sacensības. Rīkotāji cenšas nekad neaizmirst, ka tā galvenais mērķis ir parādīt bērniem matemātikas pievilcīgo pusi, sniegt viņiem iespēju sajust prieku no intelektuālās piepūles un, no pirmajām, kaut arī mazām, uzvarām un atklājumiem.

No mūsu skolas savu dalību konkursā pieteikuši 90 skolēni no 2. – 12.klasei. Ar nepacietību gaidīsim rezultātus! Pašu labāko konkursa dalībnieku apbalvošana notiks 28.aprīlī Rīgas Kongresu namā.

Liels paldies skolēniem par dalību konkursā un skolotājiem, kuri nodrošināja veiksmīgu konkursa norisi!


Literāra  mūzikas viktorīna “Ziemas aiziešana”.

11. martā 4.a un 4.b klases skolēni satikās kopīgā pasākumā “Ziemas aiziešana”. Pasākums bija paredzēts, lai iepazītos ar Meteņu un Masļeņnicas tradīcijām. Programmā bija spēles, konkursi un dziesmas gan latviešu, gan krievu valodā. 4.b klases skolēni, saskaņā ar Masļeņņicas tradīcijām, cienāja savus draugus ar medu, ievārījumu un pankūkām.


Rīgas Boccia XVII čempionāts – 14.02.2017.

Ir noslēdzies Rīgas Boccia XVII čempionāts, kurš notika 2017.gada 14.februārī. Sacensībām bija pietecies rekordliels komandu skaits. Pavisam piedalījās 15 komandas.

Sacensības norisinājās Rīgas 66.speciālās vidusskolas sporta zālē, to organizēšanā un norisē tika iesaistīti 11.a klases skolēni: Elīna, Evelīna, Undīne, Karels, Aleksandrs, Nauris, Rūdolfs un Sandis.

Mūsu skolu pārstāvēja divas komandas. Vecuma grupā no 16 – 25 gadiem startēja komanda „Mazie”, kuru pārstāvēja Alekss Fedotovs Bebrišs 6.b, Fricis Gustavs Alliks 8.a, Ērika Burija 9.a un Janeks Jānis Kondrovs 12.a klase. Sacensību dalībnieku grupā, kuras dalībnieki pārvietojas ratiņkrēslos startēja Georgs Savenkovs 2.b, Markuss Bluķis 5.a, Mārtiņš Zvidriņš un Sanija Smildziņa abi 11.a klase, komandas nosaukums „Lielie”.

Abas mūsu skolas komandas izcīnīja tiesības piedalīties Latvijas Boccia finālsacensībās Ozolniekos, kuras norisināsies 10.martā.

Sacensību rezultāti:

1.grupa – bērni 8 – 15 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem bez              

 intelektuālās attīstības traucējumiem.

I vieta – Rīgas 71.vskrc komanda „Grīva”

2.grupa – jaunieši 16 – 25 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem.

I vieta – Rīgas 66.spec.vsk. komanda „Mazie”

3.grupa – jaunieši līdz 18 gadu vecumam ar intelektuālās attīstības traucējumiem     

   I vieta – Rīgas 1.sips

  II vieta – Rīgas 2.sips. komanda „Spicie zēni”

 III vieta – Rīgas 5.sips komanda „Mežaparks”

4.grupa – komanda ratiņkrēslos līdz 25 gadu vecumam, bez intelektuālās attīstības traucējumiem

 I vieta – Rīgas 66.spec.vsk. komanda „Lielie”

II vieta – Rīgas 71.vskrc komanda „Strēlnieki”

5.grupa – dalībnieki no 18 gadu vecuma ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

   I vieta – Cerību ligzdas komanda „Ātrie”

  II vieta – Rīgas 4.sips. komanda „Draugi”

 III vieta – Cerību mājas komanda „Smaidiņi”

Visi sacensību dalībnieki saņēma pārsteiguma balvas, bet godalgoto vietu ieguvēji diplomus un individuālās pārsteiguma balvas.

Sacensības organizēja skolotāja Inita Purmale sadarbībā ar LBJISF.


Svētku koncerts un Ziemassvētku balle

20.12.2016. skolēniem bija satraukuma un sajūsmas piesātināta diena. Visi gaidīja pēcpusdienu, lai piedalītos skolas svētku koncertā, konkursā un ballē.

Klasē prieku radīja pašu izrotātā eglīte un izvēlētā svētku mūzika. Skolēni priecājās par garšīgajām pusdienām, ko sarūpēja jaukās skolas pavārītes. Visu dienu brīvos brīžu izmantoja, lai mēģinātu savu pašu iestudēto priekšnesumu konkursam.

Svētku pasākums sākās ar koncertu, kur 7.klases skolēni, kuri ir skolas kora dalībnieki, dziedāja Ziemassvētku dziesmas. Liliāna deklamēja dzejoli.

Svētku pasākuma otrajā daļā klases uzstājās ar saviem radošajiem priekšnesumiem. 7.a klases priekšnesumā piedalījās visi klases skolēni. Pēc kinofilmas “Viens pats mājās”, skolēni paši uzrakstīja  scenāriju un sadalīja lomas (Kevins – Valters; mamma – Elīza; tētis – Kaspars; ļaundari – Jēkabs un Kristiāns; bērni – Beatrise, Liliāna, Santa, Francis, Liene; atbildīgā par skaņu- Emīlija). Rezultātā priekšnesums bija interesants un skatītājiem patika. Skolēni paši bija gandarīti par paveikto. Svētku pasākums noslēdzās ar balli. Dejoja un skolēnu pašpārvaldes rīkotajās aktivitātēs piedalījās daži skolēni, bet to darīja aktīvi un izbaudīja jautro atmosfēru.


Ciemos pie pasakas, jeb “12 mēneši”

Gatavojoties Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanai 5. b klases skolēni iestudēja lugu –  Jaungada pasaku “12 mēneši”. Tā kā bija ieguldīts liels darbs, gribējās, lai to redz arī skatītāji. Šoreiz paveicās pašiem mazākajiem, – lugu parādījām 1.b klases skolēniem 19. decembrī.

Pēc lugas noskatīšanās 1.b klases skolēni – mūsu viesi – aktīvi piedalījās spēlēs, rotaļās un konkursos, kā arī dzejoļu izteiksmīgā lasīšanā.


Atvadoties no Vecā un sagaidot Jauno gadu – 8.b, 9.b un 12.b

Pirmssvētku noskaņās bērni tika paveikuši lielus darbus: cepuši piparkūkas, dekorējuši klases, gatavojuši priekšnesumu, lai uzstātos skolas pasākumā.

19. decembrī uz klases Jaungada pasākumu, 8. b un 9. b klases skolēni ieradās tērpušies elegantos tērpos un ar ļoti pozitīvu attieksmi. Viņiem nācās iejusties dažādos pasaku varoņu tēlos un iegrimt burvju pasaku pasaulē. Tas attaisnoja viņu cerības uz jauku laika pavadīšanu.

Pasākuma vadītājas Sofija un Agnese no 12. b klases parādīja sevi kā labas mākslinieces ar lieliskām radošām, organizatoriskām  prasmēm.

Bērniem tika dota iespēja sajust svētku piedzīvojumu atmosfēru, kā arī piedalīties interesantos konkursiņos. Pēc prezentācijas bērni skaitīja dzejoļus un saņēma dāvanas.


Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienas svētki – 7.a klasē

Godinot savu dzimteni – Latviju, 7. a klases skolēni Latvijas karoga krāsās izrotāja savu klasi, pie apģērba nēsāja sarkanbaltsarkano lentīti. Svinīgā noskaņojumā, klasē pārrunājot Latvijas Republikas dibināšanas notikumu, tika nosvinēta Latvijas Republikas 98. gadadiena. Daloties ar domām, ko mēs katrs, kā Latvijas pilsonis, varētu darīt, lai mūsu valstī būtu labāk dzīvot, baudījām svētku maltīti.

Piedalījāmies arī skolas svinīgajā koncertā. Dziedājām dziesmas un skaitījām  dzejoļus. Diena tika pavadīja jaukā patriotiskā atmosfērā.


Lāčplēša diena

11.novembrī drosmīgi un zinātkāri Rīgas jaunieši piedalījās patriotiskā spēlē ’’ Jaunie Rīgas sargi ”, kurā pierādīja izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākums notika Mežaparkā. Šajā spēlē piedalījās skolēni 14 – 19 g. v.            Tā, kā mēs šajā kategorijā neietilpstam, mūs 4. a klasi uzaicināja piedalīties kā novērotājus. Piedalījās  12 komandas, kurai katrai bija savs nosaukums, karogs un devīze, ko spēles sākumā tās prezentēja.

Vispirms spēles dalībnieki devās uz 6 darbnīcām, kur kopā ar speciālistiem apguva dažādas zināšanas un prasmes. Arī 4. a klases skolēniem bija izdevība piedalīties šajās darbnīcās.

 1. darbnīca – Kā tika izcīnīta Latvijas brīvība ( vēsture)?
 2. darbnīca – Kā sniegt pirmo medicīniska palīdzību brīvā dabā?
 3. darbnīca – Kā orientēties pēc kartēm un kompasa?
 4. darbnīca – Komandu došana cīņu biedriem un to izpilde.
 5. darbnīca – Kā maskēties un slepus pārvietoties?
 6. darbnīca – Šaušanas apmācība.

Vislielāko sajūsmu 4. a klases skolēnos izraisīja armijnieku formas piemērīšana un šaušana ar īstiem kaujas ieročiem. Pēc apmācības sekoja pusdienas no pārvietojamās armijas virtuves, kas atkal radīja neaizmirstamas emocijas.

Tad sākās pati spēle, kas risinājās pa visu Mežaparka teritoriju. Tai izsekot bija grūti, jo kontrolpunkti atradās tālu viens no otra. Skolēniem šis pasākums  ļoti patika.

“Manuprāt, tā ir lieliska iespēja bērnos rosināt patriotisma jūtas un iespēja apgūt Latvijas vēsturi”, teica skolotāja Marita.

Šajā pasākumā 4. a klase varēja piedalīties pateicoties Kasparam Timmam, kas ir šīs spēles organizators.


7.a klase ekskursijā

Skaistā rudenīgā dienā 7. a klase devās uz Siguldu, iepazīt Siguldas pili.

 1. gadā celtā Livonijas ordeņa Siguldas pils bijusi veidota kā kastelas tipa cietoksnis, taču vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. Izjūtot viduslaiku auru, uzkāpām Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī, izstaigājām pils mūrus. Vērojām, kā gids demonstrēja bruņinieka cīņas elementus īstās bruņās ar zobenu.

Viesojāmies Siguldas Jaunajā pilī. Tā būvēta 1878. gadā neogotikas stilā kā muižas īpašnieku Kropotkinu dzīvojamā māja, bet pašlaik tajā atrodas Siguldas novada dome. Pārējās muižas centra ēkās dzīvo mākslinieki un aicina savās darbnīcās līdzdarboties.

Skolēni baudīja Smilšu mākslas galeriju un smilšu gleznu tapšanu. Arī spieķu darbnīcā katrs mācījāmies izgatavot spieķi, kas ir Siguldas populārākais suvenīrs.

Liecības par spieķiem atrodamas jau 19. gs. izdotajos ceļvežos, kuros teikts, ka “pastaigai pa Siguldas gravām lieti noderēs spieķis, ko var iegādāties no kāda zēna.

Apskatījām arī Ģūtmaņu alu – Baltijas lielāko alu un senāko tūrisma objektu, kuras sienas ir bijušas daudzu notikumu liecinieces un glabā uzrakstus jau no 17. gs. Skolēni, baudot skaisto dabu, sarīkoja sev sacensības, kurš ātrāk uzkāps pa koka kāpņu taku kalnā pie Gūtmaņu alas. Uzvarēja Laura! Visi atzina, ka tas bija grūti.

Tālākais ceļš mūs veda uz sportiskām aktivitātēm brīvajā dabā – piedzīvojumu parku “Tarzāns”. Baudot jautro un sportisko atmosfēru, skolēni pavadīja atlikušo ekskursijas laiku emocionāli ļoti labā noskaņojumā.

Mājupceļā skolēni jau plānoja, ko nākošajā izbraukumā varētu interesantu uzzināt, redzēt un  iemācīties.


2015./ 2016. mācību gads

Rēķini galvā 2016.

Šogad projekta Rēķini galvā” World Championship 2016 starptautiskais fināls notika 7. maijā Slovēnijā, mazā, jaukā pilsētiņā Murska Sobota uz pašas Austrijas, Ungārijas un Slovēnijas robežas. Sacensības organizēja Tartu (Igaunija) izglītības projektu atbalsta grupa „MIKSIKE” sadarbībā ar Slovēnijas nacionālo projekta koordinatoru Slovēnijas nacionālo izglītības institūtu un Murska Sobota pilsētas Ekonomikas skolu.

Uz sacensību finālu bija ieradušies labākie galvā rēķinātāji – nacionālo atlašu kārtu uzvarētāji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Slovēnijas un Ukrainas.

Slovēnijā labākie 140 rēķinātāji no piecām valstīm klātienē mērojās spēkiem vairākās disciplīnās – saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, dalīšanā un skaitļu salīdzināšanā. Sacensību dalībnieki mērojās spēkos 6 dalībnieku grupās. Sacensību laikā iegūtie rezultāti „tiešraidē” nonāca rezultātu tabulā. Līdzjutēji pie saviem datoriem varēja savu atbalstāmo sniegumus salīdzināt ar citu šī vecuma grupas skolēnu rezultātiem.

Šogad 28 starptautiskās kārtas dalībnieki no Latvijas tika nominēti no 3450 neklātienē startējušajiem un pēc tam 84 nacionālajā kārtā uzvarējušajiem finālistiem. Latvijas izlasei šī bija līdz šim veiksmīgākā dalība. Starptautiskās kārtas finālā trijās vecuma grupās godalgotās vietas ieguva Rīgas 25. vidusskolas un Rīgas 66. speciālās vidusskolas audzēkņi.

1.-3. klašu grupā 1.vieta Sebastians Eduards Ivanovskis no Rīgas 25. vidusskolas 3.klases

4.-6. klašu grupā 1.vieta Voicehs Rafaels Ivanovskis no Rīgas 25. vidusskola 4.klases

7.-12 .klašu grupā zēniem 2.vieta Aleksandrs Semjonovs no Rīgas 66. speciālās vidusskolas 7.b klases.

Pasākuma organizatori bija padomājuši arī par interesantu kultūras programmu. Sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar skaisto Murskas Sobotas pilsētu un tās bagāto vēsturi. Sacensību dalībniekiem apmeklēja seno Rakičanas pili, kuras pagalmā vēroja bruņinieku cīņas, izmēģināja prasmes loka šaušanā un izlocīja kājas viduslaiku deju soļu ritmos. Piedaloties dažādās aktivitātēs, bija iespēja iepazīt dažādu zemju kultūru un tradīcijas, iepazīt vienam otru, veicināt savstarpēju komunicēšanos un valodas prasmes reālu pielietojumu.

Liels paldies jāsaka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Ventspils un Cēsu pašvaldībām, kas finansiāli atbalstīja savu dalībnieku piedalīšanos starptautiskajās sacensībās. Paldies par atbalstu šogad sakām arī nodibinājumam „Rīgas tūrisma attīstības birojs” Live Rīga un  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai LETERA par iespējām sacensību dalībniekiem startēt vienotos formas krekliņos.

Sīkāka informācija par sacensībām un projekta plāniem aplūkojama www.miksike.lv


Drošības stunda Redzi! Dzirdi! Dzīvo! Latvijas Dzelzceļa muzejā – 14.04.2016.

Drošībai ir ļoti liela loma mūsu ikdienā. Ik uz soļa mēs saskaramies ar dažādiem riskiem  un situācijām, kuras, rīkojoties nepārdomāti, var radīt dažāda smaguma sekas.

Iestājoties siltākam laikam skolēni daudz vairāk uzturas ārpus telpām. Lielāka iespējamība, ka  viņi atradīsies tiešā dzelzceļa sliežu tuvumā. Lai nostiprinātu jau skolā apgūtās zināšanas, devāmies uz Latvijas Dzelzceļa muzeju, kurā notika drošības stunda.

Stundas uzbūve bija skolēniem ļoti saistoša. Viņiem aktīvi bija jāiesaistās atbilžu meklēšanā un spriedumu izteikšanā.

Pie ieejas muzejā ir izveidots perons, kura malā novietoti statīvi ar austiņām. Mums vajadzēja uzlikt austiņas aizvērt acis un klausīties notiekošajā. Tālumā dzirdējām troksni, kurš kļuva arvien skaļāks, uzradās vējš, klaudzēja riteņi un bija dzirdams akmeņu troksnis. Pēc mirkļa viss kļuva klusāks un klusāks, līdz austiņās dzirdējām putnu skaņas.

Drošības stundas sākumā tika noskaidrots kāds ir mūsu klases skolnieka vidējais svars. Kāds ir lokomotīves svars. Un kas varētu notikt, ja satiekas 200 tonnu un smagāka dzelzs lokomotīve ar vidēji 40 kg smagu cilvēku. Iespējamais rezultāts nevienam īsti nepatika.

Uzzinājām, ka vilciena bremzēšanas ceļš vidēji ir 2 km. Tā kā sliedes parasti nav taisnvirzienā, tad iespējamība, ka vilciena mašīnists mūs laicīgi pamanīs līdzinās nullei.

Skatījāmies animācijas filmiņas, kurās mums vajadzēja pamanīt kļūdas, kuras pieļauj uz perona, vilcienu gaidošie pasažieri. Man par prieku visas kļūdas tika pamanītas un tām rasts pamatots un loģisks skaidrojums.

Nākošā filmiņa bija par sliežu ceļu šķērsošanas iespējām, arī šajā sižetā visi pārkāpumi tika pamanīti un pareizi atbildēts uz jautājumu pa kurieni un kā pareizi jāšķērso sliedes.

Nobeigumā noskatījāmies dokumentālu filmiņu, kurā runā uz vilciena sliežu ceļiem cietušie, kuri stāsta savu pieredzi un savas sajūtas.

Pēc drošības stundas devāmies nelielā ekskursijā apskatot muzeju. Visinteresantākais mums likās dzelzceļa makets, kurā atveidots sliežu ceļa posms Ventspils – Līvbērze. Ievērojot mērogu, makets veidots tieši tāds kā viss ir dabā pauguri, koki, ēkas, tilti, krustojumi ar ceļiem, dzelzceļa pārmijas un sliežu savienojumi. Makets veidots 20 gadus un pa to brauc dīzeļvilcieni ar vagoniem, tiek aizvērtas un atvērtas dzelzceļa barjeras. Viss darbojas kā dzīvē.

Mums parādīja un pastāstīja par tvaika lokomotīves darbības principu.

Liels pārsteigums mūs sagaidīja apskatot vilciena vagonu kurā savulaik tika vesti noziedznieki. Vispirms jau ļoti šauras uzraugu telpas, tad ieslodzīto telpas, kurās lielā šaurībā bija trijos stāvos izvietotas koka lāvas. Mēs bijām pārliecināti, ka šajās telpās tika vesti attiecīgi seši aizturētie, bet gides atbilde mūs pamatīgi pārsteidza. Šajās telpās tika vesti līdz pat 40 aizturētajiem, kuri bija cieši saspiest cits pie cita, pie kam brauciens parasti ilga mēnesi, divus vai pat trīs.

Iekāpām lokomotīvē un pabijām mašīnista vietā. Izbaudījām kā bija braukt trešās klases pasažieru vagonā.


Aicinām!

2015.gada 15. decembrī plkst. 17.00 skolas aktu zālē notiks 1.-4.a klašu skolēnu Ziemassvētku koncerts. Mīļi aicināti vecāki, radi un draugi!


11.11.2015.

Lāčplēša diena – 5.a klase.  

Lāčplēša dienas rīts skolā sākās ar svecīšu nolikšanu, izgaismojot Latvijas kontūru. Vēl degot svecītēm, atsevišķi skolēni noskaitīja latviešu tautas dziesmas – veltījumu Latvijai.

Dienas vidū devāmies uz 11.Novembra Krastmalu, kur pie prezidenta pils sienas katrs nolikām pa svecītei un klusībā katrs kaut ko vēlējāmies. Diena bija ļoti saulaina un jauka.

Devāmies cauri Vecrīgai uz Latvijas Brīvības pieminekli, pie kura bija paredzēta NBS un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde. Parādi ar uzrunu sāka valsts prezidents Raimonds Vējonis, turpinājumā prezidents kopā ar Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani pieņēma parādi sasveicinoties ar katru no  vienībām.  Sekoja visu pārstāvēto vienību parāde. Mēs redzējām zemessardzes, ugunsdzēsēju, robežsargu, jūras spēku  un studentu vienības.

Pēc parādes devāmies nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Dienas noslēgumā apmeklējām Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju, kurā reizi gadā ir apskatāma Lāčplēšu kara ordeņu kolekcija. Gide mūs iepazīstināja ar ordeņa pakāpēm un pastāstīja par cilvēkiem, kuri tos ir saņēmuši. Lai arī ordenis ir ļoti augsts apbalvojums, vienojāmies, ka mēs nekad negribētu piedzīvot to brīdi, kad būtu jāizsniedz šāda tipa ordenis. Kara ordeņus piešķir tikai kara gadījumā, bet neviens no mums to nevēlas.

 


30.09.2015.

5.a klases saliedēšanas un izziņas ekskursija uz Cēsu novadu  

Mūsu jaunais klases kolektīvs septembra beigās saliedēšanās nolūkos devās uz Cēsu novadu. Laika apstākļi rudens dienai bija teicami, visa diena bija saulaina. Pirmā apstāšanās vieta bija atpūtas komplekss “Rakši”, kur mūs iepazīstināja ar divkupru kamieļiem, Dienvidamerikas lamām, alpakām un gvanako. Alpakām bija tikko dzimuši mazuļi. Redzējām gan nepilnu nedēļu vecus, gan pašu jaunāko divas dienas veco kumeliņu. Gids aizrautīgi stāstīja par dzīvnieku paradumiem, par paša piedzīvojumiem ar šiem dzīvniekiem. Mums bija arī iespēja pabarot dzīvniekus ar viņiem domāto barību.

Pēc Rakšu Zoo apskates devāmies uz “Svētavotu”, šeit pudelēs tiek pildīts dzeramais ūdens un piegādāts klientiem visā Latvijā. Mūs sagaidīja gados veca sieviņa, bet viņas dzīves spars lika aizdomāties, ka Svētavota ūdens dara brīnumus. Svētavota teritorija ir sakopta un tur izveidots dabas parks. Tam cauri plūst avota ūdens, kuram tiek piedēvētas dziednieciskas spējas. Teritorija atrodas ielejā, lai tajā nokļūtu ir jānokāpj pa kāpnēm, kuras veidotas no akmentiņiem. Lejā ir gan atpūtas un pilnika vieta ar soliņiem, gan strūklakas un skulptūras. Saimniece sākumā pastāstīja par Svētavota teritorijas labiekārtošanas darbiem. Noklausījāmies leģendu par avota izcelsmi un dziednieciskajām spējām. Kopā ar saimnieci iemācījāmies un noskandējām latviešu tautas dziesmas, kas bija veltītas ūdenim. Iepazinušies ar dabas parka izveidi, tā leģendām, devāmies pie paša avota. Kura ūdens temperatūra ir nemainīga visu gadu apmēram +2 grādi un kailām kājām, kaut ko klusībā vēloties, bridām pa avotu. Vietā, kur avots iztek no sienas katrs no mums ar saimnieces palīdzību veica rituālu: mazgāja seju, mazgāja rokas, ar mitrām rogām noglauda sev matus. Promejot iepildījām sev Svētavota ūdeni līdzņemšanai

Mūsu ekskursija turpinājās uz Vidzemes koncertzāli “Cēsis”. Cēsu koncertzāle atrodas rekonstruētā ēkā. Pirmatnēji šeit kultūras centrs bija jau 1914 gadā, bet 2013.gadā pēc ēkas rekonstrukcijas tas tika atklāts no jauna. Vecā un jaunā ēka sapludinātas vienā veselumā. Cēsu koncertzālē ir gan plaša, moderna koncertzāle, gan kamerzāle, gan ērģeļu un kino zāle. Mums bija iespēja pabūt telpā zem koncertzāles grīdas, redzējām modernus mehānismus, kuri ļauj zāli ļoti ātri pārveidot gan par deju telpu, gan piepildīt to ar skatītāju sēdvietām. Ēkas interjers veidots ļoti askētiski, bet tajā pašā laikā ļoti eleganti. Pārsvarā apdarē izmantoti Latvijā augušie koki. Interesants likās koka žalūziju risinājums. Kino zālē sēdvietas ir Mersedess firmas ergonomiskie krēsli. Sēžot tajos sajutāmies kā formulas F1 piloti.

Dienas noslēgumā devāmies uz bērnu zinātnes centru “Z(in)oo”. Vispirms gide pastāstīja par to, kas mūs sagaida šeit, iepazīstināja ar pamatprincipiem, kas jāievēro šajā centrā. Pēc tam izmēģinājām dažādas tehnoloģijas un dabas likumus. Likām zobratus, vadījām robotus, pārbaudījām savas fiziskās dotības ejot pa trosi vai staigājot ar koka kājām.

Vakarā noguruši, bet ar zināmu informācijas un piedzīvojumu bagāžu, atgriezāmies Rīgā. Tās laikā skolēni sadarbojās, izpalīdzēja viens otram, ja kas bija nepieciešams, neatteica palīdzību Markam.  Ekskursijas laikā uzzinājām daudz jauna. Pēc ekskursijas, pārrunājot redzēto, lielākajai daļai skolēnu vislabāk bija paticis Svētavota apmeklējums.


24.09.2015.

Raiņa stunda – 5.a klase.

Septembris  – dzejas mēnesis. Šogad tika atzīmēta Raiņa 150 dzimšanas diena. Literatūras stundās tika daudz runāts par Raiņa daiļradi, lai šos faktus nostiprinātu un mācīšanās procesu padarītu daudzveidīgāku devāmies pie Raiņa pieminekļa.

Latviešu valodas skolotāja Dace iepriekš katram pēc viņa izvēles bija uzdevusi iemācīties kādu no Raiņa dzejoļiem. Savukārt, Raiņa dzejolis “Kaķenīte”, tika sagatavots kā kopdarbs, kur katrs no bērniem skaitīja kādu no pantiņiem, līdz ar to šajā uzdevumā bija iesaistīts katrs skolēns.

Vispirms skolotāja Dace pastāstīja par Raiņa pieminekli, par tā  rašanās vēsturi, par vietu, kurā tas atrodas. Pēc stāstījuma, godinot Raini, nolikām ziedus pie pieminekļa. Stundas turpinājumā, labākajiem dzejoļu zinātājiem tika dota iespēja tos norunāt pie paša, šo dzejoļu autora, pieminekļa. Iepriekšējā izvērtēšana jau bija notikusi skolā literatūras stundā.

Paldies latviešu valodas skolotājai Dacei par interesanti novadīto stundu.