“Latvijas skolas soma”


Smilšu kino

20.martā Rīgas 66. speciālās vidusskolas 1. -4.b klases skolēniem bija iespēja piedalīties interesantajā un elpu aizraujošā interaktīvajā nodarbībā, kuras galvenais elements ir smiltis.

Viss pasākums tika sadalīts divos posmos. 1. posmā skolēni vēroja smilšu kino aizraujošo, vārdiem neaprakstāmo veidošanas procesu. Pēc tam skolēniem bija iespēja pašiem darboties ar smiltīm, spēlējot mēmo šovu un 1.posma uzrakstīt savu vārdu smiltīs. 2.posmā katrs skolēns patstāvīgi darbojoties ar smiltīm, varēja attīstīt savu radošumu un fantāziju, eksperimentēt, krāsot, variēt un radoši izpausties, veidojot individuālu aplikāciju ar smiltīm.

Visa procesa laikā skolēniem bija neviltota interese, liela aizrautība un gandarījums par paveikto .


ZINOO Rīga – 9.a

13.12.2018. 9.a klases skolēni apmeklēja ZINOO centru Rīgā un iepazinās ar dažādām fizikālām parādībām. Skolēni varēja pārbaudīt, kā ar savu darbību var radīt enerģiju, kura vizualizējas priekšmetu kustības procesos un mijiedarbībās.

Skolēniem, sadaloties grupās, bija no makaroniem jāuzbūvē ēkas makets, kurš būtu spējīgs noturēt dažādu svaru un kurš būtu pēc iespējas augstāks. Izglītojamie ar uzdevumu tika galā, katrs makets bija pilnīgi atšķirīgs, bet augstākais iznāca Kristiāna, Jēkaba un Franča komandai, skaistākais – Elīzas, Jetes un Valtera komandai, bet visnoturīgākais – Santas, Gitas un Kaspara komandai.

Skolēni ar lielu aizrautību iesaistījās un praktiski darbojās, attīstot radošo domāšanu un darbošanos komandā, izmantojot praktiskās pieredzes un iemaņu pielietošanu.


Zinātkāres centrs ZINOO Rīgā – 8.a

Izmantojot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, 12. decembrī, īsi pirms Ziemassvētkiem devāmies uz  Zinātkāres centru ZINOO – Rīgā.

Plašajās telpās izvietoti daudz un dažādi ar mācību jomām saistīti eksperimentālie uzdevumi.

Liela daļa uzdevumu bija saistīta ar fiziku. Visvairāk ieinteresēto dalībnieku rosījās ap statiskās elektrības modeli. Ne viens vien no mums, eksperimentējot sajuta elektriskās izlādes iedarbību.

Tumšajā istabā ar speciālo gaismu pēkšņi mūsu zobi izskatījās daudz baltāki nekā jebkurā, zobus balinošo līdzekļu reklāmā. Baltās zeķes, atsevišķi diedziņi apģērbā kā arī plaukstu locītavas un nagi bija kļuvuši sniegbalti. Atsevišķiem skolēniem baltie acu āboli ieguva biedējoši baltu krāsu.

Apmeklējuma laikā bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas cilvēka anatomijā. Savietot  “cilvēkā” blakus kastītēs saliktos iekšējos orgānus: zarnas, aizkuņģa dziedzeri, smadzenes, plaušas, nieres, aknu, sirdi un citus.

Noslēgumā vairāki skolēni piedalījās orientēšanās spēlē, kurai bija dažādas pakāpes sarežģītības līmeņi. Skolēnu uzdevums bija atrast uz maršruta lapas attēloto eksponātu, atrast burtu, kurš uz tā uzlīmēts un noslēgumā atrisināt krustvārdu mīklu. Visi kuri izvēlējās veikt šo uzdevumu ar to tika galā bez aizķeršanās.

Lai arī esam bijuši līdzīgos zinātkāres centros, katrā no tiem gūstot jaunas zināšanas un pieredzi, šodien nonācām pie secinājuma, ka katram eksperimentam ir savs laiks. Pirms pāris gadiem eksperiments ar gaismas staru laušanu mūsos neradīja īpašu interesi, savukārt šodien pie tā notika plašas diskusijas.


7. a klase ZINOO Rīga

11.decembrī 7.a klases skolēni apmeklēja ZINOO izklaides centru, lai iepazītos ar dažādām tehnoloģiskām ierīcēm un noskatītos eksperimentus.

Mēs izgājām spoguļu labirintu, atpazinām valstis un melodijas, izbaudījām tumšās istabas noslēpumus, pārbaudījām skaņas ātrumu caurulē un izmēģinājām daudz ko citu. Eksperimentā redzējām, kā rodas CO2 gāzes mākoņi. Katrs varēja atrast sev kaut ko piemērotu. Saņēmām arī darba burtnīcu, kurā piefiksējām eksperimentos novēroto un izpildījām uzdevumus.

Mums vienmēr patīk uzzināt kaut ko jaunu!

7.a klases skolnieks A.R. Vanags


1.a klase “Cosmos” ilūziju muzejā

3. decembrī par vēl vienu iniciatīvas ietvaros piedāvāto apskates vietu kļuva “Cosmos” ilūziju muzejs, uz kurieni devāmies ar klasi decembra sākumā. Muzejs sevī ietver tādus apskatāmos objektus, kuri dažādās variācijās rada optisku ilūziju. Manuprāt, par spilgtāko var minēt izveidotu nelielu 2×2 m istabu, kurā uz vienas sienas novietots krēsls un galds ar pielīmētiem priekšmetiem uz tā, uz otras sienas apgriezts plakāts un uz citas iebūvētas lampas. Pieliekot pie krūzes, piemēram, roku un vienu kāju paceļot gaisā tā, lai tā būtu gandrīz atstutēta pret sienu ar lampām, varēja nofotografēt šo stāvošo skolēnu/us un pēc tam, bildi apgriežot otrādi, konstatēt interesantu un neraksturīgu gravitācijas likumiem rezultātu.

Par saviem iespaidiem skolēni dalījās pēc muzeja apmeklējuma, zīmējot to, ko redzēja, kā arī rakstiskā veidā minēja gan to, kas patika, gan to, kas nepatika, kā arī spilgtākos iespaidus.


Ekskursija uz kinoteātri “Splendid Palace” 

21.novembrī 9.b, 10.b, un 11.b klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt filmu “Homo Novus”, šī filma tika speciāli uzņemta Latvijas simtgadei.

Skolēniem bija interesanti apskatīt ne tikai filmu, bet arī pašu vēsturisko ēku, jo daži tur bija pirmo reizi. Filma skolēniem patika, tajā viņiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas bohēmas kultūras dzīvi 30.gados. Visvairāk patika redzēt pazīstamas vietas neierastā vidē.


Latvijas 100 gades filmas “Homo Novus” apmeklējums

Mēs esam nosvinējuši Latvijas 100. jubileju, vērojuši, kā staro Rīga, jūsmojuši par skaisto salūtu, baudījuši skaistus koncertus, uzvedumus, izrādes. Mēs priecājamies, ka piedzīvojām šo dienu!

21.novembrī mums, 10.a, 11.a, un 12. a klases skolēniem, bija iespēja noskatīties Latvijas simtgadei veltīto filmu “Homo Novus”, kas veidota pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma grāmatas. Filma veltīta Latvijas jaunajiem māksliniekiem, kas dzīvoja pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Izrādās, ka viņi ir bijuši tik līdzīgi mums,- ar līdzīgām problēmām, konfliktiem ar vecāko paaudzi, ar vēlmi veidot un pārveidot pasauli!

Vai arī par mums pēc apmēram 80 vai 100 gadiem uzņems filmas?


2.a klase Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 21. novembrī  devāmies uz  P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, iepriekš noskaidrojot bērnu priekšzināšanas par ārstniecības nepieciešamību.

Nodarbības laikā skolēniem tika parādītas ārstniecības metodes un rīki vissenākajos laikos, viduslaiku Rīgā un arī 19. un 20. gadsimtā. Ļoti interesanti  šķita stāstījums par farmaceita profesijas izaugsmi un aptieku iekārtojuma attīstību.

Visjūtamākās izmaiņas skolēni saskatīja zobārstniecības jomā. Jau iedomājoties par zobu labošanu bez narkozes, viss bija skaidrs…

Daudzi bērni kā interesantāko minēja ar kosmosu saistītos eksponātus – ēdienu no tūbiņām, apģērbu un speciālos aprīkojumus. Noslēgumā visi vēlējās muzejā atgriezties vēlreiz, lai ilgāk pakavētos pie katru visvairāk uzrunājušās ekspozīcijas.


Ekskursija uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju 

21.novembrī 3.b un 4.b klašu skolēni devās uz muzeju. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs iekārtots bijušajā Svētā Jura baznīcā, kas ir senākā saglabājusies mūra ēka Rīgā. Muzejā glabājas Latvijā tapuši dekoratīvās mākslas un dizaina darbi, krājumu veido septiņas kolekcijas.

Skolēniem patika ekskursija, bet visvairāk – gides organizētās un novadītās spēles “Domino” un “Mozaīka”.


COSMOS ilūziju muzeja apmeklējums

20. novembrī 1.b un 2.b klases skolēni devās ekskursijā. Galvenais apskates objekts bija COSMOS ilūziju muzejs. Šī muzeja  nosaukums izraisīja interesi un dažādus minējumus ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo starpā. Kas tas ir, ko tur var redzēt, cik liels tas ir, ko nozīmē pats vārds “ilūzija”? Tas bija satraucoši.

COSMOS ilūziju muzeja apmeklējuma laikā skolēniem tika piedāvāta iespēja ar savām acīm ieraudzīt un pētīt neparastus un aizraujošus priekšmetus. Eksponāti lika skolēniem brīnīties un neticēt savām acīm!

Vispirms skolēni pētīja optiskās ilūzijas. Tās skolēniem veidoja sajūtu, ka viņi atrodas citā realitātē. Skolēniem visvairāk patika kosmiskā istaba, kura bija izklāta  ar spoguļiem, kuros atspoguļojās spuldzītes. Tas viss skolēniem radīja iespaidu, ka viņi atrodas kosmosā starp zvaigznēm. Pēc tam skolēni  izstaigāja svešzemju labirintu.

Pēc muzeja apmeklējuma skolēniem bija iespēja apskatīt arī Doma laukumu, Doma baznīcu un citas laukumā esošās vēsturiskās ēkas.

Priecīgi un ar jauniem iespaidiem bagātāki skolēni atgriezās skolā.


2.a, 3.a un 4.a klase Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

15. novembrī draudzīgā kompānijā devāmies uz Dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina muzeju.

Dienu sākām ar maršruta plānošanu. Noskaidrojām, kur tieši atrodas muzejs, ar kādu transporta līdzekli tur nokļūt, cik ilgi ir jāpavada ceļā, cikos iet tramvajs…Vēlreiz pārrunājām par uzvedību ceļā un muzejā.

Ierodoties muzejā, secinājām, ka esam pirmie šīs dienas muzeja apmeklētāji. Mūs sagaidīja ļoti laipnas muzeja darbinieces – garderobiste un gides. Mums palīdzēja novietot garderobē drēbes un somas, izstāstīja, kur iesim un sadalīja 2 grupās.

Sekojām gidei, klausījāmies stāstījumā, vērojām mākslas objektus. Pārsteigums bija tas, ka varējām gides stāstījumā klausīties sēdus uz grīdas (tieši pirms mūsu apmeklējuma viss bija svaigi izmazgāts). Ik pēc kāda laiciņa visi saņēmām kādu uzdevumu:

  • salikt puzzli ar dekoratīva šķīvja attēlu (bez parauga) un pēc tam to vēlreiz atrast izstāžu zālē;
  • spēlēt domino. kur katram ciparam atbilst cita koka šķiedra un beigās mēģinot uzminēt, kas tas ir par koku;
  • nosaukt, ko saskata konkrētajā mākslas darbā;
  • ielūkoties noslēpumainā, tumšā sienas spraugā un mēģināt saprast, kas tur varētu būt…

Šis apmeklējums ļoti atšķīrās no tā, ko mēs iepriekš bijām pieredzējuši citu muzeju apmeklējuma reizēs. Laiks paskrēja nemanot…Mums patika!

Saņēmām arī mājas darbu: izlasīt A.Jundzes grāmatu “Kristofers un Ēnu ordenis”, jo tur ir aprakstītai notikumi, kas risinās  tagdējā muzeja ēkā. Pēc grāmatas izlasīšanas atkal dosimies uz muzeju, lai izstaigātu grāmatā aprakstītās muzeja telpas, arī tādas, ko parasti apmeklētāji neredz.

Paldies muzeja darbiniekiem par jauko uzņemšanu un interesanto stāstījumu. Uz tikšanos nākošajā reizē!


1.a  klase Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

13. novembrī, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, mums, 1. a klasei bija lieliska iespēja apmeklēt “Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju”, ko labprāt arī izmantojām. Muzejā skolēni iepazinās ar dažāda veida dizaina darbiem, kas bija neparasti un ļoti interesanti. Sākotnēji skolēni apskatīja dažādus senlatviešu tradicionālos auduma darinājumus, pēc tam sekoja mūsdienīgās mākslas darbu ekspozīcija. Gide skolēniem uzdeva arī praktisku darbošanos pāros, kur bija jāsaliek puzzle, uz kuras attēlots kāds no apskatītajiem darbiem. Tādā veidā skolēni labāk varēja iegaumēt, kas tika apskatīts, kā arī interesantā veidā pavadīt ekskursijas laiku.

Par saviem iespaidiem skolēni dalījās pēc muzeja apmeklējuma, zīmējot to, ko redzēja, kā arī rakstiskā veidā minēja gan to, kas patika, gan to, kas nepatika, kā arī spilgtākos iespaidus.


8.b klase dažādos inciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumos

Iniciatīvas Latvijas skolas somas ietvaros 8.b klasei bija iespēja apmeklēt veselus trīs Latvijas muzejus.

3.oktobrī apmeklējam Retro auto muzeju. Tieši šeit ir meklējami Latvijas Antīko automobiļu kluba pirmsākumi. Skolēniem bija iespēja ieraudzīt ekskluzīvus senus auto, riteņus, mopēdus un pat karavīru formas. Uzzinājām, kādi bija pirmie riteņu lukturi. Skolēniem pastāstīja, kā notiek spēkratu restaurēšanas process.

Īpašu uzmanību skolēni pievērsa muzeja stūrītim, kur varēja redzēt bērnu mantas, kas bija aktuālas tieši skolēnu vecākiem. Skolēni bija izbrīnīti, kādi bija riteņi un leļļu rati viņu vecākiem.

8.oktobrī aizbraucām uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Skolēniem bija iespēja paskatīties, kā dzīvoja zvejnieki gandrīz pirms 100 gadiem. Skolēni pateica, ka viņi labprāt dzīvotu tādā mājā arī tagad. Vēlāk mēs visi kopīgi uzspēlējām ganu spēles. Skolēni “dzina cūkas aplokos”, meta riņķus uz koka mietiem, staigāja ar koka kājām.

7.novembrī aizgājām uz Latvijas Nacionālo  mākslas muzeju. Ienākot jaunajās telpās, skolēniem aizrāvās elpa. Daži domāja, ka viņi ir ienākuši pilī. Pēc muzeja remonta, visu var apskatīt interaktīvi. Skolēniem tika izdotas somas, kur bija gleznu bildes, kuras muzejā vajadzēja sameklēt. Dažām gleznām bija tik interesanta tekstūra, ka tās izveidoja uz kartona, lai skolēni varētu gleznu ne tikai ieraudzīt, bet arī sataustīt. Muzeja kolekcija ir milzīga, tāpēc visu muzeju izstaigāt nespējām, bet visi bija ļoti gandarīti ar ekskursiju.


11.a un 12.a klase Latvijas Nacionālajā operā

7. novembrī 6 mūsu skolas klases bija ekskursijā uz Latvijas Nacionālo operu.

Pirmais  jautājums, ko  mēs, 11.a un 12.a klases skolēni dzirdējām no  ekskursijas  vadītājas, bija: “Vai  esat  bijuši  uz  izrādēm  Operā?”  Kad  lielākais  vairākums  atbildēja apstiprinoši, Operas  apskate  varēja  sākties. Bijām  visos  skatītājiem  pieejamos stāvos, sēdējām  zālē, ložās, balkonos. Uzkāpām  uz  skatuves, vērojām, kā  skatuves  strādnieki  montē  dekorācijas  vakara  izrādei. Apskatījām  arī jauno   zāli, mums  atļāva  ieskatīties  baleta  mēģinājumu  zālē, apskatījām  baleta  izrāžu  tērpus. Ekskursijas  vadītāja  izstāstīja  interesantus   stāstus  par  kuriozām  situācijām  izrāžu  laikā. Un  jautājumu  netrūka  par  repertuāru, cenām, valstsvīru  izvēlētām  vietām, pat  par  lielo  lustru  zālē. Bija  interesanti!


Ekskursija un Latvijas Nacionālo operu

7.novembrī Latvijas skolas somas ietvaros 9.b, 10.a, 10.b un 11.b klašu skolēniem bija iespēja apskatīt Latvijas Nacionālās operas celtni un iepazīties ar operas strādnieku darbu. Vairākus gadus atpakaļ skolēni apmeklēja izrādi “Riekstkodis”, kas notika vēl vecajās operas ēkā. Tieši tāpēc skolēniem bija ļoti interesanti apskatīt operu tagad, kad notika operas restaurācija.

Mēs bijām visos skatītājiem pieejamos stāvos, sēdējām zālē, ložās, balkonos. Uzkāpām uz skatuves, vērojām, kā skatuves strādnieki montē dekorācijas vakara izrādei. Apskatījām arī jauno zāli, mums atļāva ieskatīties baleta mēģinājumu zālē, apskatījām baleta izrāžu tērpus. Ekskursijas vadītāja izstāstīja interesantus stāstus par kuriozā situācijām izrāžu laikā. Izrādījās, ka mums ir ar ko lepoties kā kulturālā, tā arī tehniskā jomā. Piemēram, operas ēka bija pirmā elektrificēta ēka Eiropā.

Skolēnus tā iedvesmoja ekskursija, ka tie nolēma apmeklēt izrādi “Karmena”, kur dejo Latvijas bērni no dažādiem deju kolektīviem.


6.b klase Rīgas Biržā

31.oktobrī apmeklējām Mākslas muzeju “Rīgas Birža”. Muzejā mums ļoti patika, bijām ļoti apmierināti ar gidu. Pat pēc ekskursijai paredzētā laika,  ar gidu vēl pusstundu pastaigājāmies pa muzeja telpām aplūkojot eksponātus.


5.a klase Dekoratīvās mākslas un dizina muzejā.

10.oktobrī mūsu klase apmeklēja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju. Muzeja gide iepazīstināja mūs ar esošajām mākslas izstādēm, ar darbu autoriem, kā arī raksturoja pašus mākslas darbus. Uzzinājām, ka mākslas darbi var tikt veidoti no dažādiem materiāliem, kā piemēram, no metāla, auduma, keramikas, stikla u.c. materiāliem.

Pēc mākslas darbu apskates, mums tika dota iespēja pašiem apgleznot līdzpaņemtos gaišos krekliņus. Katrs varēja izvēlēties kādu no piedāvātajiem trafaretiem un dažādas krāsas audumu krāsošanai. Mūsu klases skolēniem ļoti patika krekliņu apgleznošana, bērni nākamajā dienā atnāca ar šiem krekliem uz skolu.

Secinājām, ka ir interesanti apmeklēt mākslas izstādes, it sevišķi, ja ir iespēja pašiem darboties!

5.a klases skolniece N.Renhofa


„Šo pašu svētāko tu neaizmirsti – Tu esi Latvija” (O. Vācietis)

2018. gada 9. oktobrī mēs – Rīgas 66. speciālās vidusskolas 8. a klases skolēni – apmeklējām O. Vācieša muzeju. Mūs sagaidīja zināšanām bagāts gids, kas iepazīstināja ar vecā nama vēsturi, īpaši uzsverot to laiku, kad O. Vācietis bija šīs mājas iemītnieks.

Muzejā mums bija iespēja apskatīt O. Vācieša dzīvokļa iekārtu, apsēsties uz dīvāniem, kurus izmantojis dzīvokļa saimnieks, kā arī izpētīt grāmatu plauktus, kurus pildīja ne tikai daiļliteratūra un dzejas grāmatas, bet dabaszinātnēm veltīti pētījumi, kas saistīja dzejnieku.

Aplūkojām O. Vācieša oriģinālos dzejas manuskriptus, kas kļuvuši par laikmeta un dzejnieka daiļrades liecībām. Muzeja telpu un O. Vācieša personības iedvesmoti, mēs sākām runāt autora dzejoļus, kas veltīti Latvijai.

Muzeja apmeklējums ļāva padziļināt literatūras stundās apgūtās zināšanas un tuvoties dzejnieka daiļrades izpratnei. Muzeja apskate deva gan jaunas zināšanas, gan pozitīvas emocijas.


Ekskursija uz Retro-Auto privātmuzeju

4.oktobrī 7.klases skolēni apmeklēja Retro-Auto privātmuzeju Rīgā, Kantora ielā 22.

Visvairāk mūs pārsteidza tas, ka šī muzeja īpašnieki ir bijušie skolotāji! No hobija – restaurēt vecos braucamrīkus – šī nodarbe ir pārvērtusies par profesionālu pasākumu. Šo muzeju apmeklē automīļi no visas pasaules.

Neticēsiet, bet visi eksponāti ir braukšanas kārtībā!

7.a klases skolnieks A.R. Vanags


5.a klase Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

4.oktobrī mēs kopā ar sākumskolu un 6.a klasi apmeklējām Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Muzeja gide iepazīstināja mūs ar seno  Kurzemes sētu – baznīcu, dzīvojamo ēku, klēti, kūti un pirti. Mums izstāstīja par senlatviešu darbu un ikdienas dzīvi saimniecībā. Apskatot dzīvojamo māju, secinājām, ka senos laikos cilvēki bija daudz mazāki kā šodien, gultiņas mazas, apavi mazi, griesti, durvis zemas.

Uzzinājām kā Kurzemes sētā tika svinēti Mārtiņi, kādas bija ļaužu paražas, ticējumi. Secinājām, ka senlatviešiem dzīves apstākļi bija daudz grūtāki, sarežģītāki nekā šodien.


3.a un 4. a klase Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

2018. gada 4. oktobrī, brīnišķīgi saulainā rudens dienā mēs, 3.a un 4. a klases skolēni, devāmies uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Muzejs atrodas gandrīz pie Rīgas robežas, Juglas ezera krastā, skaistā priežu silā.

Pie muzeja vārtiem mūs sagaidīja gide, kas izstāstīja par muzeja dibināšanas vēsturi. Mēs uzzinājām, ka muzejs dibināts 1924. gadā un tajā izstādītas Kurzemei, Zemgalei, Vidzemei un Latgalei raksturīgākās zemnieku sētas, amatnieku darbnīcas, vējdzirnavas, kalves, podnieku un darvas tecināšanas cepļi. Vēl uzzinājām, ka viss iekārtots atbilstoši tā laika tradīcijām.

Sīkāk iepazināmies ar tradicionālo latviešu sētu. Tajā iepazinām kūti, klēti, pirti, riju. Guvām priekšstatu par  zemnieku sadzīvi un tradīcijām. Gide īpašu uzsvaru lika uz latviešu tradicionālajiem saulgriežu svētkiem Apjumībām jeb Miķeļiem, stāstīja par Jumi. Klausījāmies interesantā stāstījumā par vakarēšanu, tās būtību. Lai saprastu, ka cilvēki senos laikos ne tikai strādāja, bet arī atpūtās, gide visus mūs iesaistīja rotaļās un veiklības spēlēs.

Foto>>>


Latvijas filmas Latvijas simtgadei

3.oktobrī mēs, 6.b klases skolēni, noskatījāmies filmu “Bille” kinoteātrī Splandid Palace. Diemžēl, filma ne īpaši patika, jo filmas darbība bija lēna, daudz pārdomu. Mūsu klasē mācās daudz zēnu un mums vairāk patīk action filmas.


Ekskursija uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju

2018. gada 3. oktobrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros 1.- 4.b klases skolēni kopā ar  skolotājām Annu Ļubimovu, Jeļenu Komarovu, Aļinu Ivanovu un  Ludmilu Kopilovu izmantoja iespēju apmeklēt Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja seno Kurzemes zemnieka sētu, apskatīja tās iekārtojumu, iepazinās ar ēku veidiem (māja, laidars, klēts, pirts), guva priekšstatu par darba un mājas dzīvi šādā saimniecībā. Skolēni uzzināja par rudens bagātības svētkiem – Mārtiņdienu jeb Mārtiņiem, kā arī par Mārtiņbērniem, kuri nāca maskojušies.


Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” atklāšanas pasākums

2018. gada 6.septembrī Annai, Laurai, Viktorijai, Verneram no 8.a klases un Kristiānam, Kasparam, Francim un Jēkabam no 9.a klases bija iespēja apmeklēt vērienīgo pasākumu “Arēnā Rīga” , kas bija veltīts Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanai.  Atklāšanas pasākumā 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada, piedalījās interaktīvās darbnīcās un vēroja koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kuru vadīja Valters Frīdenbergs.

Koncerta laikā senatne harmoniski saplūda ar mūsdienu mākslas tendencēm. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tādiem kā maestro Raimondam Paulam, Daumantam  Kalniņam, Rūtai Dūdumai, The Ludvig, Laimai Jansonei un DJ Monsta, grupai “DaGamba”, Matīsam Čudaram, Edavārdi, Justam, grupai “Auļi”, soprānam Līgai Gitai Zīriņai, simfoniskajam orķestrim „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Interaktīvajās darbnīcās mūzikas istabā varēja apgūt skrečošanas pamatprasmes un piedalīties radošā eksperimentā, skolēniem bija iespēja ielūkoties pasākumu sagatavošanas aizkulisēs, video studijā dalīties iespaidos, ko viņiem nozīmē Latvija un kādu viņi to redz nākamajos simt gados, kas uzreiz tika translēts Arēnā “Rīga” uz lielā ekrāna. Leļļu un filmu darbnīcā ”Animācijas Brigāde” varēja uzzināt vairāk par filmu tapšanas procesa aizkulisēm. Neizpalika arī pārvērtību stūrītis, kurā ar dažādu parūku palīdzību varēja mainīt vizuālo tēlu. Bija iespēja piedalīties arī ar jaunākajām tehnoloģijām saistītās darbnīcās.


Par iniciatīvu “Latvijas skolas soma”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.